Tomczyk lubi, gdy o prezydencie mówi się „odyniec”. Pokieruje kampanią Trzaskowskiego

Skandaliczny artykuł udostępniono na Twitterze, opatrując go znanym hasztagiem #SilniRazem (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

„Polki wybiorą Trzaskowskiego. Tłusty odyniec Kaczyńskiego bez szans” – artykuł o takim tytule, obrażający prezydenta Andrzeja Dudę, „polubił” na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk. Jak nieoficjalnie podają media, ma on kierować kampanią prezydencką Rafała Trzaskowskiego. Polityk zabrał już głos w imieniu kandydata KO.

Poseł PO: Możemy mieć karty, ale nie zbieramy podpisów dla Trzaskowskiego

Nie zbieramy podpisów, natomiast przygotowujemy się do tej akcji. To co możemy zrobić, to namawiać ludzi do tego, żeby byli gotowi. Mogą być listy,...

zobacz więcej

W połowie maja portal Jana Pińskiego Wieści24.pl zamieścił artykuł, który zatytułował „Polki wybiorą Trzaskowskiego. Tłusty odyniec Kaczyńskiego bez szans”. Miał on dowodzić, że żeńska część elektoratu poprze Trzaskowskiego – określenie „tłusty odyniec Kaczyńskiego” odnosiło się do prezydenta RP. Skandaliczny artykuł udostępniono na Twitterze, opatrując go używanym przez hejterów hasztagiem #SilniRazem.

Wpis polubił ze swojego oficjalnego konta Cezary Tomczyk. Jak nieoficjalnie podawały ostatnio media, Tomczyk ma być szefem sztabu kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Już dziś wypowiadał się w imieniu Trzaskowskiego na konferencji prasowej. Zaprzeczał wtedy ujawnionym przez portal tvp.info informacjom, że w niektórych miejscach są zbierane podpisy na listach poparcia obecnego prezydenta stolicy.

źródło:
Zobacz więcej