RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!”. Papież przypomina św. Jana Pawła II

Franciszek przypomniał słowa Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki do Polski (fot. Vincent FOURNIER/Gamma-Rapho via Getty Images)

Papież Franciszek przypomniał słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”, wypowiedziane podczas mszy w Warszawie w trakcie jego pierwszej pielgrzymki do Polski 2 czerwca 1979 r. Zachęcił, by je powtarzać.

Papież Franciszek odprawi mszę przy grobie św. Jana Pawła II

Papież Franciszek z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II odprawi dziś uroczystą mszę św. przy grobie papieża Polaka w bazylice watykańskiej....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Historyczne słowa św. Jana Pawła II Franciszek przywołał, zwracając się do Polaków w czasie audiencji generalnej, kolejnej bez udziału wiernych i transmitowanej przez watykańskie media z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Papież powiedział do Polaków: „Przeżywając nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, prośmy Boskiego Pocieszyciela, żeby był obecny w nas, by poprzez swoje dary, jakże konieczne, pomógł nam wzrastać w wierze chrześcijańskiej”. – W tym trudnym czasie, jaki przeżywa świat, módlmy się słowami świętego Jana Pawła II wypowiedzianymi w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!” – dodał Franciszek.

W katechezie podkreślił, że zło szerzy się na świecie, rodząc zazdrość, nienawiść i destrukcję. Wskazał, że przeciwwagą zła, którego celem jest doprowadzenie człowieka do odwrócenia się od Boga i „przekreślenie ludzkości”, jest „modlitwa ludzi sprawiedliwych”.

źródło:
Zobacz więcej