Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Polska opozycja wpisuje się w katastrofalną filozofię Federacji Rosyjskiej”

Rafał Trzaskowski głosował za ustawą o przekopie Mierzei Wiślanej, a dziś podpisuje deklarację, która ma zahamować budowę tej inwestycji. To jest przerażająca sytuacja, która pokutuje od lat, że w Polsce nie trzeba być przyzwoitym; cokolwiek się powie, można odwołać... – powiedział w programie „#Jedziemy” minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

Minister: Rosja zrobi wszystko, by zablokować przekop Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować – oświadczył minister gospodarki morskiej Marek...

zobacz więcej

W niedzielę rzecznik partii Zielonych poinformował, że Rada Krajowa tej partii zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta. Kandydat zgodził się na 21 postulatów Zielonych, m.in. na legalizację związków partnerskich, medycznej marihuany i zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej.

O próby zablokowania tej inwestycji – z którą nie zgadza się m.in. polska opozycja i Rosja – był w TVP Info pytany minister gospodarki morskiej. Jak mówił, skierował do kandydatów Rafała Trzaskowskiego i Władysława Kosiniaka-Kamysza apel „o przyzwoitość i odpowiedzialność”.

– Ta inwestycja nie jest zabawą w kotka i myszkę, nie jest inwestycją gminną. To potężna inwestycja pokoleniowa, otwierająca zupełnie nowe horyzonty – zaznaczał Gróbarczyk.

Jak przypomniał, zarówno Trzaskowski jak i Kosiniak-Kamysz głosowali za ustawą o przekopie mierzei. – Rafał Trzaskowski głosował za ustawą o przekopie Mierzei Wiślanej, a dziś podpisuje deklaracje, która ma zahamować budowę tej inwestycji. To jest przerażająca sytuacja, która pokutuje od lat, że w Polsce nie trzeba być przyzwoitym; cokolwiek się powie, można odwołać – mówił.

– Projekt nie jest naszym pomysłem, on w Elblągu funkcjonuje od końca drugiej wojny światowej – wskazywał. Dodał też, że „okręg kaliningradzki próbuje wyciąć konkurencję i posunie się do wszystkiego, by ten cel osiągnąć”. – Polska opozycja wpisuje się w katastrofalną filozofię Federacji Rosyjskiej, by nie zrealizować przekopu – zakończył.

W programie minister odniósł się też do sugestii opozycji, że wybory prezydenckie mogą odbyć się tylko po 6 sierpnia, kiedy nie będzie głowy państwa, oraz do scenariusza, w którym to Tomasz Grodzki wstąpiłby na urząd prezydenta, co byłoby sprzeczne z ustawą zasadniczą.

– To trzeba przyrównać do absurdu, który jest realizowany przez opozycję. Znając Grodzkiego i jego niepohamowane ambicję myślę, że w to uwierzył i będzie chciał to realizować. W świetle konstytucji to jeden wielki absurd, ale jak to totalna opozycja ma w swoich założeniach, będzie działać totalnie. Jeśli znajdzie się jakaś okazja do przejęcia władzy, to na pewno będą chcieli to zrobić – mówił.

źródło:
Zobacz więcej