Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Kupcy od marca czekają na info, czy władze Warszawy obniżą im czynsz. Jak to jest?”

Poseł Lewicy pyta, jak Trzaskowski może przedstawiać się jako sprawny i wrażliwy kandydat (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Trzaskowski przedstawia się jako wrażliwy społecznie kandydat. Właśnie rozmawiałem z kupcami spod Hali Mirowskiej. Od połowy marca czekają na info, czy Zarząd Terenów Publicznych obniży im czynsze w związku z pandemią. Nie dostali żadnej odpowiedzi. Jak to jest?” – napisał na Twitterze poseł Lewicy Maciej Gdula.

Warszawa rozpatrzyła 6 proc. wniosków przedsiębiorców. Poseł KO obwinia rząd [WIDEO]

Do połowy maja Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie rozpatrzył 6 proc. wniosków o mikropożyczki z tarczy antykryzysowej. Na obsługę programu stolica...

zobacz więcej

Jak podaje Gdula, kupcy spod Hali Mirowskiej w centrum Warszawy od połowy marca nie dowiedzieli się, że w związku z epidemią koronawirusa ich czynsze zostaną obniżone. „Ludzie chcą pomocy i nie dostają. Trzaskowski przedstawia się jako sprawny i wrażliwy społecznie” – dodał w innym komentarzu polityk.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy pojawiają się pytania o działalność warszawskich władz w dobie pandemii. Jak ujawnił portal tvp.info, władze Warszawy nie nadążają z rozpatrywaniem wniosków w sprawie mikropożyczek z tarczy antykryzysowej.

Do połowy maja Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie rozpatrzył 6 proc. wniosków. Tymczasem w Opolu rozpatrzono 100 proc. wniosków, a w Gdańsku 99 proc., w Poznaniu 89 proc.

źródło:
Zobacz więcej