RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W biały dzień ukradł element pomnika. Nie wie dlaczego

31-latek ukradł pióro z pomnika Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Kradzież została zarejestrowana i ujawniona przez obsługę miejskiego monitoringu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony element i zatrzymali sprawcę.

Mężczyzna ofiarą oszustwa „na amerykańską żołnierkę”

Mieszkaniec Elbląga stracił 50 tys. zł, opłacając transfer paczki wysłanej mu rzekomo przez amerykańską żołnierkę. W rzeczywistości za żołnierkę...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 10 maja w południe. Jeden z przechodniów usiadł koło pomnika Mariana Rejewskiego przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Mężczyzna dziwnie się zachowywał. W pewnym momencie chwycił za pióro i zaczął je wyginać, a w końcu je urwał. Wyłamany element schował do saszetki i odszedł.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu. Pracownicy straży miejskiej obsługujący kamery zauważyli brak elementu pomnika. Informacja o kradzieży została przekazana pracownikom Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy zgłosili to policjantom z bydgoskiego Śródmieścia. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie. Wizerunek sprawcy został przekazany poszczególnym jednostkom podległym bydgoskiej komendzie.

Na trop sprawcy wpadli policjanci z wydziału narkotykowego. To oni ustalili jego dane personalne. Następnie przystąpili do działania i namierzyli podejrzewanego w centrum miasta. Zatrzymali 31-latka na jednej z ulic. Mężczyzna miał przy sobie skradziony element pomnika. Nie był w stanie odpowiedzieć, dlaczego go zabrał.

Zatrzymany został dowieziony do komisariatu, tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut przestępstwa kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej