Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Co o Trzaskowskim myślą w Maciejowicach. „A idź pan z nim”

Trzaskowski w ostrym stylu rozpoczął swoją kampanię (fot. PAP/Paweł Supernak)

„Ledwo ogłosili, że startuje, już wszystkich poobrażał. Telewizję chce likwidować, dziennikarzy straszy, a jak się śmieje przy tym”; „Mnie też się nie podoba. Napastliwy jest, jakby był zły na wszystkich” – ocenili w reportażu „Gazety Wyborczej” kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego mieszkańcy Maciejowic w powiecie garwolińskim.

Robert Biedroń chwali się sukcesami. Media prostują te informacje

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń coraz częściej twierdzi, że jako prezydent Słupska zmienił miasto na lepsze. Wskazuje na nowe buspasy,...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską jako nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Na początku swojej kampanii wyborczej wygłosił dość ostrą przemowę w mediach. Groził dziennikarzom TVP, mówił, że zostało już im „niewiele czasu”.

Kilka dni po starcie Trzaskowski dość znacznie zanotował w sondażach w porównaniu do poprzedniej kandydatki. „Gazeta Wyborcza” w swoim reportażu przedstawiła, jak nowego kandydata widzą mieszkańcy Maciejowic w powiecie garwolińskim. To właśnie w tym regionie szczególnie wysokim poparciem cieszy się PiS.

„A idź pan z nim. Ledwo ogłosili, że startuje, już wszystkich poobrażał. Telewizję chce likwidować, dziennikarzy straszy, a jak się śmieje przy tym” – mówi pani Maria. „Mnie też się nie podoba. Napastliwy jest, jakby był zły na wszystkich” – stwierdził z kolei pan Andrzej.

„Ścieków nie przypilnował, g*wno lało się do Wisły tygodniami, jakby nie wojsko, toby płynęło do tej pory. 21 km jest stąd do Dęblina. Stamtąd jechali, żeby most pontonowy w Warszawie robić. Znam tę trasę, bo 15 lat byłem kierowcą w Pekaesie. Poza tym tak: kozy na pastwisko wygnał, to wszystkie wyzdychały, na placu położył palety i stojaki i wydał milion złotych. Przecież za takie pieniądze można było przez rok dwie wsie wykarmić. Ale wam się w Warszawie w d*pach poprzewracało” – komentuje pan Edward.

Ten sam mieszkaniec pytany o ocenę innych kandydatów wskazał: „Mógłby być Hołownia, ten redaktor z »Mam talent«, bo wygadany. Później Kamysz, bo z rolniczej rodziny, ale teraz lekarzem jest, więc co z niego za rolnik. Dobry jest Bosak, bo uczciwy i mój wnuk będzie na niego głosował. Biedroń odpada, bo Kościół chce od państwa odrzucić i seksuologię wprowadzić do szkół. No ale Duda najlepszy. Wizy do Ameryki zlikwidował, wojska sprowadził, pieniądze daje. To jest dobry facet, no i modlący się. Co rusz w kościele go widać. Taki powinien być prezydent” – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej