Zborowski bronił Zatoki Sztuki, teraz się tłumaczy. „Gdybym wiedział...”

Wizerunek Wiktora Zborowskiego pojawił się w produkcji Sylwestra Latkowskiego (fot. PAP/Andrzej Rybczyński)

Po emisji filmu „Nic się nie stało” nt. afery pedofilskiej związanej z klubem Zatoka Sztuki w Sopocie głos zabierają kolejne gwiazdy. Od jakichkolwiek związków z przestępczą działalnością klubu odciął się w mediach społecznościowych Wiktor Zborowski, którego wizerunek pojawił się w produkcji Sylwestra Latkowskiego.

Blanka Lipińska skomentowała film Latkowskiego. Zarzuca mu manipulację

Popularna pisarka odniosła się na swoim Instagramie do wyemitowanego w środowy wieczór w TVP filmu Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. W...

zobacz więcej

W dokumencie pokazano zdjęcia gwiazd, które broniły klubu przed likwidacją. Była wśród nich fotografia aktora.

„Kilka lat temu wystąpiłem w Zatoce Sztuki razem z kilkorgiem koleżanek i kolegów w koncercie piosenek Wojtka Młynarskiego. Wojtek prowadził ten koncert. Rzeczywiście napisałem »Tak dla Zatoki Sztuki« pod swoim zdjęciem. Gdybym wiedział wtedy, jak paskudne rzeczy tam się działy, nie napisałbym i nie wystąpił. Tyle prawdy” – napisał na Facebooku Wiktor Zborowski.Film Latkowskiego skomentowała także pisarka Blanka Lipińska, która również gościła w klubie i której wizerunek też został wykorzystany. „Moje zdjęcie zostało tam użyte dwa razy. (...) Co ono wniosło do tego materiału? Nic. Co wniosło zdjęcie Natalii Siwiec? Nic. Ale zostało użyte dlatego, że my się teraz klikamy. I dzięki temu wasze oczy zostały zwrócone na ten dokument” – napisała Lipińska.

W środę wieczorem TVP wyemitowała film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, w którym opisano kulisy działania Krystiana W., ps. „Krystek”, określanego przez media „łowcą nastolatek”. Latkowski przywołał zeznania osób, które opisywały przypadki gwałtów i molestowania, do jakich dochodziło w trójmiejskich lokalach Zatoka Sztuki i Dream Club.

Materiał ilustrują m.in. zdjęcia polskich artystów, którzy gościli w niesławnym klubie.

źródło:
Zobacz więcej