Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 21.05 – tylu zgonów w maju nie było

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa obecnie 564 pacjentów (fot. PAP/Artur Reszko, zdjęcie ilustracyjne)

Odnotowano 42 nowe infekcje, zmarło pięcioro kolejnych pacjentów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa na Mazowszu. Tak dużej liczby przypadków śmiertelnych nie odnotowano w stołecznym regionie od kwietnia. Łączna liczba zakażeń SARS-CoC-2 przekroczyła już trzy tysiące, zmarły w sumie 242 osoby – najwięcej w kraju.

Terytorialsi celują w nosicieli koronawirusa

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają, czy celowniki termowizyjne SCT Rubin można wykorzystać do przesiewowego badania temperatury dużych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to 42 osoby wykazane w powiatach: kozienickim (5), otwockim (1), piaseczyńskim (1), płockim (2), pruszkowskim (3), radomskim (13), siedleckim (1), sokołowskim (2), szydłowskim (1), warszawskim (10), warszawskim zachodnim (1), wołomińskim (1), żyrardowskim (1).

Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 3 082.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że zmarło kolejnych pięcioro pacjentów. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że to cztery osoby hospitalizowane w Warszawie: 72-, 75- i 87-letni mężczyźni i pacjentka w wieku 90 lat. W szpitalu w Radomiu zmarł z kolei 80-letni mężczyzna.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane w środę wieczorem), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 19 739 osób. Od początku epidemii odnotowano 962 przypadki śmiertelne (wzrost o 14 minionej doby).

Szumowski: SMS-y do ministerstwa wysyłali politycy opozycji, celebryci i przedsiębiorcy

– Minister Cieszyński pokazał dzisiaj, jak wyglądała rzeczywistość. A wyglądała tak, że SMS-y do ministerstwa wysyłali posłowie, celebryci i...

zobacz więcej

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 1 520 ozdrowieńców, co oznacza, że w środę kolejnych 25 osób pokonało Covid-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 12 904 osób; nadzorem epidemiologicznym – 2 662 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 564 pacjentów, z czego 149 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej