RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Finał Pucharu Polski nie będzie rozegrany na PGE Narodowym

W ubiegłym roku ze zdobycia pucharu cieszyli się piłkarze Lechii Gdańsk (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
W ubiegłym roku ze zdobycia pucharu cieszyli się piłkarze Lechii Gdańsk (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

To już pewne. Jak dowiedział się portal tvp.info, finał Totolotek Puchar Polski po raz pierwszy od sześciu lat nie odbędzie się na PGE Narodowym. Powód? Pandemia koronawirusa. W PZPN stwierdzono, że nie ma co wynajmować największego w Polsce stadionu, skoro mecz najprawdopodobniej odbędzie się bez udziału publiczności.

Data finału Pucharu Polski wyznaczona

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wspólnie z Ekstraklasą S.A. przygotował ramowy terminarz rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, PKO BP...

zobacz więcej

W zależności od tego, czy w finale zamelduje się któraś z drużyn z Fortuna I ligi, finał przewidziano na 22 lub 24 lipca. Lokalizacja nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że nie będzie to PGE Narodowy. Wynajem stadionu to koszt około miliona złotych, a mecz najpewniej odbędzie się bez udziału publiczności.

Nawet gdyby do tego czasu złagodzono rządowe restrykcje dotyczące organizacji imprez masowych, to trudno sobie wyobrazić, aby za nieco ponad dwa miesiące kilkadziesiąt tysięcy kibiców wypełniło Narodowy.

PZPN zamierza wybrać dużo mniejszy obiekt, choć na razie nie zdecydowano, gdzie miałby odbyć się finał. Istotne będzie, które zespoły wywalczą sobie prawo do gry o puchar.

Jak na razie awans do półfinału wywalczyły Cracovia i Lechia Gdańsk, a w przyszłym tygodniu swoje mecze ćwierćfinałowe rozegrają Miedź Legnica z Legią Warszawa i Stal Mielec z Lechem Poznań.

Wybierając obiekt, który ugości obie drużyny, PZPN weźmie pod uwagę stadion, z którego będzie można bez dodatkowych nakładów finansowych przeprowadzić transmisję telewizyjną, a koszt wynajmu będzie relatywnie niski. Najprawdopodobniej będzie to obiekt któregoś z klubów PKO BP Ekstraklasy.

źródło:
Zobacz więcej