ŁKS wypełni trybuny kibicami z... tektury

Aby zdjęcie kibica trafiło na trybuny, należy za to zapłacić (fot. PAP/Grzegorz Michałowski; Twitter/ ŁKS Łódź)

Trybunę na stadionie ŁKS podczas pozostałych do końca sezonu spotkań piłkarskiej ekstraklasy zamiast prawdziwych kibiców wypełnią ich… tekturowe makiety. Wykupując swoje awatary fani mogą wesprzeć finansowo klub z Łodzi.

Bundesliga. Bayern wygrywa, Lewandowski strzela

W Bundeslidze wszystko po staremu. Robert Lewandowski strzelił gola, Bayern zainkasował trzy punkty. W niedzielnym meczu wracającej do życia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ligowe mecze po wznowieniu rozgrywek odbywają się bez udziału publiczności. Władze ŁKS zamierzają w związku z tym wypełnić trybunę na stadionie przy alei Unii dużych rozmiarów tekturowymi makietami ze zdjęciami kibiców. To pomysł, który wcześniej wykorzystała na swoim stadionie występująca w Bundeslidze Borussia Moenchengladbach.

– Nasi kibice już wiele razy udowodnili, że są z nami na dobre i na złe. Akcją „12. zawodnik” chcieliśmy uhonorować za to naszych sympatyków i chociaż w ten symboliczny sposób umożliwić im obecność na trybunach w końcówce sezonu. Nie ma smutniejszego widoku na meczu niż widok pustych krzesełek, więc liczymy, iż fani przyłączą się do tej inicjatywy i podczas spotkań widownia wypełni się awatarami, które po ustaniu epidemii wszyscy chętni będą mogli zabrać sobie na pamiątkę do domu – powiedział rzecznik prasowy ŁKS Bartosz Król.

Akcja, która jest również formą finansowego wsparcia klubu startuje w środę. Fani beniaminka będą mogli wykupić swojego awatara w cenie 70 zł (dla posiadaczy karnetów) i 100 zł (dla kibiców bez karnetu), a następnie wysłać zdjęcie, które ma pojawić się na makiecie.

źródło:

Zobacz więcej