Ponad 300 zakażeń koronawirusem w ostatniej dobie w Niemczech

Z raportu Instytutu wynika, że wskaźnik reprodukcji koronawirusa w RFN wynosi aktualnie 0,94 (fot. REUTERS/Fabrizio Bensch)

W ciągu ostatniej doby w Niemczech potwierdzono 342 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – ppoinformował Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie. Tym samym liczba zakażonych od początku epidemii wzrosła do 174 697. Zmarło 21 osób.

Niemcy weszły w recesję. Tak źle nie było od lat

W I kwartale br. PKB Niemiec skurczył się o 2,2 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału – wynika z opublikowanych w piątek danych federalnego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Agencja Reutera podała wcześnie rano, powołując się na dane RKI, że w ciągu minionej doby w Niemczech stwierdzono tylko dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 i nie odnotowano żadnych zgonów. Później skorygowano te dane.

Poprzedniej doby w Niemczech zmarły 33 osoby, a we wcześniejszych dniach – po 57 i 101 osób. W poniedziałek łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła do 7935 – poinformował RKI.

Z pogłębionego raportu Instytutu wynika, że wskaźnik reprodukcji koronawirusa w RFN wynosi aktualnie 0,94. Oznacza to, że jedna zakażona osoba zaraża nieznacznie mniej niż jedną kolejną osobę.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykrywano w zeszłym tygodniu w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

źródło:

Zobacz więcej