RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Boniek: Bez premiera Morawieckiego byśmy sobie nie poradzili

Trening Lechii Gdańsk (fot. PAP/Adam Warżawa)

29 maja ruszają ponownie rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Zbigniew Boniek stwierdził, że nie byłoby to możliwe m.in. bez premiera Mateusza Morawieckiego. – Gdyby nie było pana premiera Morawieckiego (...) to myślę, że cały ten projekt, cały ten plan byłby już dawno w koszu – przyznał Prezes PZPN w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie „Prawda Futbolu”.

Premier o noszeniu maseczek: Musimy być odpowiedzialni także za otoczenie

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze i musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za nasze otoczenie – podkreśla premier Mateusz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na oficjalnej stronie PKO BP Ekstraklasy został opublikowany terminarz 27. i 28. kolejki. Wznowienie rozgrywek to m.in. wynik rozmów pomiędzy premierem, ministrem sportu i prezesem PZPN. 29 maja spotkają się ze sobą Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin i KGHM Zagłębie Lublin.

W rozmowie z Romanem Kołtoniem Boniek przyznał, że powrót piłkarzy na boiska był możliwy dzięki zaangażowaniu ludzi na najwyższych szczeblach. – Zaczynając od rządu polskiego, premiera, bez którego byśmy sobie nie poradzili – powiedział.

– Nie interesuje mnie, czy ktoś jest z prawej strony czy lewej. Ja dzielę ludzi na głupich i mądrych, inteligentnych i nieinteligentnych, pracowitych i niepracowitych, a nie na to, czy ktoś jest z tej partii czy z innej. W ogóle mnie to nie interesuje – dodał prezes PZPN.

źródło:
Zobacz więcej