RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na pomoc głodnym. Wolontariusze ratują warzywa przed zmarnowaniem

Udało się uratować ponad sześć ton żywności (fot. Shutterstock/viki2win)
Udało się uratować ponad sześć ton żywności (fot. Shutterstock/viki2win)

Ponad sześć ton żywności udało się uratować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – informuje „The Independent”. Akcję zorganizowała fundacja The Felix Projekt.

187 nowych przypadków, kolejne zgony. Najmłodsza ofiara miała 42 lata

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 187 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Wskutek zarażenia – podał...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W ramach akcji „Pomoc głodnym” wolontariusze spędzili cały dzień na farmie w pobliżu Margate w hrabstwie Kent. Udało im się zebrać ponad sześć ton warzyw, które rolnik zdecydował przekazać się potrzebującym – pod warunkiem, że ktoś przyjedzie je zebrać. W większości były to ziemniaki, kalafiory i warzywa kapustne, które nie spełniały rozmiarowych wymogów na rynku komercyjnym.

Wolontariusze cały dzień zbierali, a następnie kroili warzywa i pakowali je do worków. Zgodnie przyznają, że praca była ciężka, ale warta trudu.

„Wszyscy chcieli wyjść i coś zrobić. To była świetna okazja, aby pomóc i zrobić coś wartościowego” – powiedziała dziennikowi jedna z wolontariuszek.

Po zebraniu żywność została zabrana w furgonetkach do magazynu w Enfield. Warzywa trafią m.in. do lokalnych schronisk dla bezdomnych, starszych i banków żywności.

źródło:
Zobacz więcej