RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł hollywoodzki aktor. Miał 81 lat

O jego śmierci poinformowała córka Elizabeth (fot. CBS via Getty Images)
O jego śmierci poinformowała córka Elizabeth (fot. CBS via Getty Images)

15 kwietnia w Connecticut zmarł Brian Dennehy, hollywoodzki aktor doskonale znany z kultowego „Rambo. Pierwsza krew”. Aktor miał 81 lat. O jego śmierci poinformowała córka Elizabeth.

Koronawirus zabija kino. Bond i kolejne superprodukcje zagrożone

Koronawirus zaczyna mieć gigantyczny wpływ na kino. Premiery kolejnych superprodukcji, jak „Czarna Wdowa”, „Mulan” czy „Szybcy i wściekli 9” w...

zobacz więcej

Brian Dannehy był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora w miniserialu lub filmie telewizyjnym za rolę Williama „Willy’ego” Lomana w telewizyjnej wersji „Śmierci komiwojażera”.

Był również laureatem Laurence Olivier Award oraz dwóch nagród Tony jako Willy Loman w spektaklu „Śmierć komiwojażera” i za rolę Jamesa Tyrone’a w przedstawieniu „Zmierzch długiego dnia”.

Swoje największe sukcesy odnosił w latach 80. kiedy to wystąpił w tak słynnych produkcjach jak: dramat sensacyjny „Rambo.Pierwsza krew”, western „Silverado” czy komedia science fiction „Kokon”. Kolejnymi znaczącymi pozycjami w jego filmografii były role w takich filmach jak: „F/X”, „Orły Temidy”, „Brzuch architekta” czy „Uznany za niewinnego”. W latach 90. występował m.in. w ekranizacji dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia” oraz w komedii „Tomcio Grubasek”.

źródło:
Zobacz więcej