RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Obchody rocznicowe w cieniu pandemii. „To nie zgromadzenie w trybie ustawy”

Obchody przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (fot. PAP/Mateusz Marek)

W przypadku piątkowych obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej nie mamy do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy – przypomina stołeczna policja. Poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji, podobnie jak prowadzący relacje dziennikarze – wyjaśnia.

Najnowsze dane. Ponad sto zakażeń, tylko jeden nowy zgon

W Wielki Piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 167 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Resort podał,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbywają się w Warszawie uroczystości upamiętniające tych, którzy wówczas zginęli. Wieńce przed pomnikami i tablicami składają m.in. przedstawiciele władz państwowych.

Stołeczna policja przypomina na Twitterze, że w tym przypadku nie mamy do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji.

„Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze” – dodaje.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

źródło:

Zobacz więcej