RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Trzaskowski obiecał nowe laboratorium. Teraz się wycofał

Ratusz zmienił zdanie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy tworzenia od podstaw nowego laboratorium do przeprowadzania testów pod kątem koronawirusa doszliśmy do wniosku, iż takie rozwiązanie nie przyniesie efektu, który braliśmy pod uwagę – poinformowała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Rafał Trzaskowski chce zadłużać stolicę. „Rząd powinien przyjść nam z pomocą”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dostał we wtorek serię pytań o działania miasta ws. koronawirusa. Odpowiadając na większość z nich zaznaczał,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski 23 marca informował, że władze stolicy szukają miejsca, w którym można by stworzyć kolejne laboratorium w Warszawie odpowiednie do badania zakażeń koronwirusem.

– Jesteśmy gotowi do tego, żeby jakąś liczbę testów kupić po to, żeby tych testów w Warszawie było więcej – mówił Trzaskowski. Jak zaznaczał, miasto zwróciło się z tą inicjatywą również do rządu.

Rzeczniczka ratusza, pytana, na jakim etapie jest ta inicjatywa, odparła, że po przeprowadzeniu wnikliwej analizy tworzenia od podstaw nowego laboratorium władze stolicy doszły do wniosku, że to rozwiązanie nie przyniesie branego pod uwagę efektu, czyli – jak wyjaśniła – czasu i dostępności.

– Okres na przygotowanie laboratorium niemal od podstaw, które będzie spełniało wszystkie formalne wymogi, potrwa, a testy konieczne są już. Poza tym ciągle pod znakiem zapytania stoi dostępność odczynników na rynku, co w tym przypadku jest kluczowe – podkreśliła Gałecka.

źródło:

Zobacz więcej