RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 10.04 – 34 ozdrowieńców w regionie

W skali kraju liczba infekcji nowym patogenem wzrosła w czwartek do 5575 (fot. PAP/Kalbar)

Na Mazowszu odnotowano cztery kolejne zgony powiązane z COVID-19. Łącznie zmarło 41 osób – podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, opierając się na danych przekazanych przez powiatowe stacje w czwartek. Potwierdzono także 110 nowych przypadków zakażeń, co oznacza, że łącznie w regionie testy 1424 dały wynik pozytywny. Odnotowano także siedem nowych przypadków ozdrowienia.

Kary za wymianę opon? Ministerstwo Zdrowia zajęło stanowisko

Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie za czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb – poinformował Instytut...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

WSSE zaznacza, że na podstawie dokumentacji, które wpłynęły do powiatowych inspektorów sanitarnych i nadesłanych meldunków z całego województwa, trzy z czterech nowych zgonów dotyczą Warszawy. To 88-letni mężczyzna, 69-letnia kobieta i 67-letnia kobieta. Wszyscy byli leczeni w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Czwarta osoba, która zmarła minionej doby, to 58-letni mężczyzna z powiatu pruszkowskiego, także hospitalizowany w rządowej lecznicy.

Oznacza to, że na Mazowszu odnotowano łącznie 41 zgonów związanych z Covid-19.

W skali kraju liczba infekcji nowym patogenem wzrosła w czwartek – jak podaje Ministerstwo Zdrowia – do 5575, co oznacza wzrost o 370. Minionej doby zmarło także kolejnych 15 pacjentów.

W województwie mazowieckim w ciągu doby przybyło siedmioro kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że łącznie jest ich już 34. Nowe przypadki ozdrowień wykazały Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie (82-letni mężczyzna hospitalizowany w WIM w Warszawie, ul. Szaserów), PSSE w Węgrowie (70-letnia kobieta hospitalizowana w Szpitalu SPZOZ w Siedlcach), PSSE w Pruszkowie (51-letnia kobieta, przebywająca w izolacji domowej), oraz PSSE w Piasecznie (38-letni mężczyzna, 49-letnia kobieta, 32-letni mężczyzna i 52-letni mężczyzna, którzy przebywali w izolacji domowej).

Koronawirus. 10 dni walczyli w epicentrum. Polscy lekarze wrócili z misji z Włoch

Do kraju powróciła grupa 15 polskich lekarzy, którzy przez ostatnich 10 dni pracowali oni we włoskiej Lombardii i pomagali tam miejscowym medykom w...

zobacz więcej

Na Mazowszu potwierdzono także kolejnych 110 zachorowań na COVID-19; co oznacza, że w regionie łącznie testy wykazały pozytywny wyniku u 1424 osób. Najwięcej potwierdzonych infekcji przypada na Warszawę, gdzie odnotowano kolejnych 47 osób zakażonych – łącznie w stolicy to już 459.

Nowe zachorowania ostatniej doby wykazane zostały także w powiatach: białobrzeskim (1 osoba), grodziskim (2), grójeckim (15), kozienickim (2), legionowskim (4), lipskim (1), mińskim (2), nowodworskim (4), otwockim (2), piaseczyńskim (2), pruszkowskim (5), radomskim (3), siedleckim (2), sochaczewskim (1), szydłowieckim (5), węgrowskim (3), wołomińskim (3), zwoleńskim (4), żyrardowskim (2) oraz w Warszawie (47).

Na Mazowszu w izolacji domowej przebywa 806 osób. Z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 649 osób. 15 148 objęto kwarantanną, a 6050 – nadzorem epidemiologicznym.

źródło:

Zobacz więcej