RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kolejarze: #ZostańWdomu. Jeśli musisz jechać, kup bilet online

Bilety warto kupić online. W przypadku konieczności zakupu w kasie lub w pociągu, najlepiej płacić zbliżeniowo (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W okresie przedświątecznym kolejarze przyłączają się do akcji #ZostańWdomu. Jeśli podróż mimo wszystko jest konieczna, można skorzystać z pociągu. Należy zachowywać wówczas wszelkie środki ostrożności: ograniczyć transakcje gotówkowe i zachowywać bezpieczną odległość od innych podróżnych.

Koronawirus w podróży poślubnej. Para z RPA utknęła na Malediwach

Nowożeńcy z RPA utknęli w kurorcie na Malediwach. Z powodu epidemii koronawirusa zakazano im powrotu do kraju. Para nie wie, kiedy wróci do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pociągi PKP Intercity jeżdżą na wszystkich zwykle obsługiwanych trasach, ale ich rozkład został zmieniony w związku ze zmniejszoną frekwencją. Przed wyjazdem należy sprawdzić aktualny rozkład jazdy, szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych: rozkład-pkp.pl i portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników. Np. informacja o ofercie PKP Intercity i bieżących zmianach publikowana jest na stronie intercity.pl.

Zalecane jest ograniczanie transakcji gotówkowych. Bilety można kupować przez strony internetowe lub aplikacje mobilne. W przypadku konieczności zakupu biletu w kasie lub u obsługi pociągu warto płacić zbliżeniowo. Płatność zbliżeniowa do 100 zł dokonywana w pociągu PKP Intercity nie wymaga podawania PIN. Niedługo będzie to możliwe także w kasach.

Na peronach i w pociągach należy zachować bezpieczną odległość od innych pasażerów. Drzwi pociągów otwierają się automatycznie. W pociągach PKP Intercity można zajmować dowolne miejsca w obrębie wykupionej klasy niezależnie od miejsca wskazanego na bilecie.

W przypadku stwierdzenia obecności w pociągu lub w obiekcie kolejowym osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem stosowane są określone zasady postępowania zgodne z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

źródło:
Zobacz więcej