RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Matteo Salvini: Jeśli UE to głód i śmierć, to nie jest to przyszłość dla nas

Przywódca prawicowej Ligi zaapelował: „Weźmy przyszłość naszego kraju w nasze ręce bez chodzenia po prośbie” (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)

Lider Ligi, głównej partii włoskiej opozycji, Matteo Salvini oświadczył w czwartek w Senacie, że Unia Europejska, która ma oznaczać „głód i śmierć”, nie może być przyszłością Italii. Zarzucił UE brak porozumienia w sprawie pomocy w związku z pandemią.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W czasie debaty w izbie wyższej parlamentu nad rządowym dekretem pod nazwą Cura Italia, o pomocy finansowej dla różnych sektorów kraju i rodzin Salvini odniósł się też do sporów wśród krajów strefy euro w sprawie form pomocy w związku z obecnym kryzysem gospodarczym z powodu pandemii.

Podkreślił: „Założyliśmy Unię Europejską. Miejsca w szpitalach w całej Europie zostały zredukowane, by dotrzymać wierności zobowiązaniom” budżetowym.

– Mam nadzieję, że politycy proeuropejscy zrozumieli, że jeśli Unia to głód, śmierć i wyrzeczenia, to nie jest to przyszłość, jaką mamy zostawić naszym dzieciom – oznajmił Salvini.

Przywódca prawicowej Ligi zaapelował: „Weźmy przyszłość naszego kraju w nasze ręce bez chodzenia po prośbie”.

źródło:

Zobacz więcej