RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka: Jak tylko ubiorę maseczkę, wszystko mnie swędzi. A TVP tylko włącza nagrywanie

– W TVP (...) zrobili cały materiał, jak opozycja nie umie używać środków ochrony osobistej. Była pani marszałek, był Misiek Kamiński, bo też się podrapał. Najlepsze jest to, że jak ciebie zaswędzi, to człowiek się boi podrapać – mówił w Sejmie, w prywatnej rozmowie lider PO Borys Budka. Skarżył się, że kiedy tylko włoży maseczkę ochronną, „wszystko zaczyna go swędzieć”, a dziennikarze „włączają cały czas nagrywanie”.

„To jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców”. Liderzy PO i PSL „przyłapani”, jak chwalą Tarczę Antykryzysową

– Ale to jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców – mówił na zarejestrowanym bez jego wiedzy nagraniu o Tarczy Antykryzysowej Władysław...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– To jest robota... Mówię, ten z TVP i później zrobili cały materiał, jak opozycja nie umie używać środków ochrony osobistej. Była pani marszałek, był Misiek Kamiński, bo też się podrapał. Najlepsze jest to, że jak ciebie zaswędzi, to człowiek się boi podrapać – mówi Budka.

– Ja tylko jak ubiorę maseczkę, mnie wszystko zaczyna swędzieć. A oni tam włączają i cały czas nagrywanie… – dodaje lider PO.

Również dziś pojawiły się nagrania z innej nierozważnej wypowiedzi Budki w Sejmie, tym razem z rozmowy z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

– To jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców – mówił na zarejestrowanym nagraniu o Tarczy Antykryzysowej Kosiniak-Kamysz. – Znaczy to jest dobre, ale dawno powinno być zrobione – odpowiada mu Borys Budka. Ten moment wychwycił jeden z internautów, Adam Dobrowolski oglądając TVP Parlament. Opinia liderów PO i PSL wyrażona w prywatnej rozmowie różni się od tego, co opozycja mówi publicznie, a w głosowaniu (oprócz jednego posła Tomasza Lenza) ustawy nie poparł żaden z posłów KO i PSL.

źródło:
Zobacz więcej