RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Wygracie ten mecz przeciwko wirusowi”. Piłkarze w hołdzie medykom [WIDEO]

Francja zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/FRENCH DEFENCE MINISTRY)

Francuska Federacja Piłkarska (FFF) przygotowała specjalny film z życzeniami i podziękowaniami od zawodników oraz trenerów tamtejszej reprezentacji. W ten sposób wyrażono wdzięczność pracownikom służby zdrowia, ryzykujących życiem w celu leczenia osób zarażonych koronawirusem.

Na COVID-19 zmarła matka trenera Manchesteru City

Wielki smutek w Manchesterze City. Kibiców i działaczy klubu zdruzgotała wiadomość o śmierci matki Pepa Guardioli, Dolores Sala Carrio. Przyczyną...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Aktualni mistrzowie świata są zamknięci w swoich domach, więc francuska federacja przygotowała kompilację indywidualnych wiadomości na wideo od piłkarzy i trenerów, aby podziękować personelowi pielęgniarskiemu w różnych szpitalach we Francji.

– Zwykle to wy stoicie za nami, aby nam kibicować – powiedział selekcjoner Didier Deschamps, a bramkarz Hugo Lloris dodał: „To wy jesteście tymi, którzy skandują i klaszczą podczas naszych meczów”.

Następnie dołączyli do nich w materiale wideo między innymi Kylian Mbappe, Paul Pogba, Antoine Griezmann, Olivier Giroud i Raphael Varane.– Dzisiaj to wy gracie mecz. Więc wszyscy jesteśmy za wami, śpiewamy i bijemy wam brawo. Wygracie ten mecz przeciwko wirusowi. Wierzymy w was – podkreślili piłkarze uczestniczący w specjalnym filmie. – Przyniesiecie do domu zwycięstwo nad tym wirusem. Chronicie nas, dbacie o nas. Aby wam pomóc, zostajemy w domach – dodali.

Francja jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią krajów na świecie. Odnotowano tam ponad 82 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 8 tys. zgonów.

źródło:

Zobacz więcej