RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jest pozwolenie na użytkowanie metra na Woli. Kiedy ruszą pociągi?

Wojewoda wyraził nadzieję, że ratusz uwzględni sytuację epidemiologiczną (fot. Metro Warszawskie)

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie stacji II linii metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Wojewoda Konstanty Radziwiłł wyraził nadzieję, że władze stolicy uwzględnią sytuację epidemiologiczną, decydując o dacie udostępnienia tego odcinka kolei miejskiej pasażerom.

Niebezpieczna sytuacja w Warszawie. Auto wjechało w przejście podziemne metra

Niecodzienny widok na pierwszej linii metra w Warszawie. Na przejście podziemne przy stacji warszawskiego metra Stokłosy wjechał samochód. W tej...

zobacz więcej

Księcia Janusza, Młynów i Płocka to stacje stanowiące pierwszy etap realizacji zachodniego odcinka II linii metra, usytuowanego na Woli.

„Zadaniem wojewódzkiego nadzoru budowlanego było sprawdzenie, czy stacje są wybudowane zgodnie z przepisami i projektem. Procedura objęła analizę dokumentacji oraz przeprowadzenie kontroli w terenie” – poinformowano w komunikacie zespołu prasowego wojewody mazowieckiego Konstantego Radzwiłła.

Radziwiłł, zacytowany w komunikacie prasowym, podziękował pracownikom inspekcji nadzoru budowlanego za ogromny wysiłek włożony w wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie. – Dziękuję również miastu stołecznemu Warszawie i Metru Warszawskiemu za dobrą współpracę przy odbiorze tej inwestycji – dodał.

– Teraz decyzja o oficjalnym otwarciu stacji zależy od władz Warszawy, które mam nadzieję będą uwzględniać sytuację epidemiologiczną i wybiorą odpowiednią formę i datę udostępnienia podziemnej kolejki dla mieszkańców – podkreślił wojewoda mazowiecki.

Przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to sobota 4 kwietnia. Decyzję co do tego, czy termin ten zostanie zachowany, stołeczny ratusz ma przekazać w tym tygodniu.

źródło:
Zobacz więcej