RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Hiszpanii. 93-latek opuszczał szpital w burzy oklasków

Jak poinformował szpital, 93-latek to pierwszy pacjent wyleczony z covid-19 w tej placówce (fot. Fundació St Hospital)
Jak poinformował szpital, 93-latek to pierwszy pacjent wyleczony z covid-19 w tej placówce (fot. Fundació St Hospital)

93-latek wyleczony z koronawirusa wyszedł ze szpitala w Katalonii w północno-wschodniej części Hiszpanii. Fundacja szpitala w miejscowości La Seu d’Urgell w katalońskich Pirenejach opublikowała wideo, które przedstawia personel medyczny oklaskujący zdrowego już mężczyznę.

Hiszpanie dezynfekują ulice przeciwko koronawirusowi [WIDEO]

Hiszpańskie służby dezynfekują ulice Madrytu, aby zapobiec kolejnym przypadkom zachorowań na COVID-19. Pracownicy – ubrani w specjalne kombinezony...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na nagraniu widać 93-letniego mężczyznę, który – ze wsparciem pielęgniarki – idzie przez szpitalny korytarz pośród aplauzu pracowników medycznych. Jak poinformował szpital, to pierwszy pacjent wyleczony z COVID-19 w tej placówce.

Według danych Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii z 1 kwietnia, zarejestrowano w tym kraju 102136 przypadków, 9053 zgony, a 22647 osób wyleczono.

W ciągu ostatnich 14 dni najwięcej zakażeń koronawirusem w hiszpańskich wspólnotach autonomicznych odnotowano w La Rioja, Madrycie, Nawarrze i w Kastylii-La Manchy. W Katalonii natomiast całkowita liczba potwierdzonych przypadków wyniosła 19991, z czego 1849 osób umarło, a 5701 zostało wyleczonych.

źródło:
Zobacz więcej