RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Min. Zdrowia Włoch: Ograniczenia w związku z epidemią będą przedłużone

Wiceszef MSWiA Włoch Vito Crimi wita przybyłych z Albanii lekarzy, którzy maja pomóc w walce z epidemią (zdjęcie ilustracyjne) (fot. arch. PAP / FILIPPO VENEZIA)

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza potwierdził w niedzielę wcześniejsze zapowiedzi, że obowiązujące do 3 kwietnia w kraju ograniczenia możliwości wychodzenia z domu i inne kroki będą przedłużone. Jak zaznaczył, okres ten nie będzie krótki.

Koronawirus. Najczarniejsza doba w Hiszpanii. Ogromna liczba zgonów

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 838 osób, to najwięcej jak do tej pory, jeśli chodzi o bilans...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W wywiadzie dla telewizji RAI Speranza oświadczył: „Termin 3 kwietnia zostanie na pewno przedłużony i potrzebne będzie wyrzeczenie, które nie będzie krótkie”.

– Jesteśmy dalej w pełni tego kryzysu, biada, jeśli zaczniemy się łudzić – dodał.

Minister ogłosił, że w poniedziałek zbiera się doradzający rządowi komitet naukowy, który oceni sytuację.

Jak zaznaczył, „od kilku dni napływają dodające otuchy sygnały, zwłaszcza z placówek pogotowia w najbardziej dotkniętych strefach, ale to nie wystarczy”.

– To sygnały o zahamowaniu zakażeń, które idą w dobrym kierunku, ale to za mało. Błąd, jeśli chodzi o terminy, cofnąłby nas i zmarnowalibyśmy to, co dotąd osiągnęliśmy – wyjaśnił minister Speranza.

źródło:

Zobacz więcej