RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trwa zamach stanu!”. Pełnomocnik Rostowskiego o ograniczeniach w związku z pandemią koronawirusa

Prof. Marek Chmaj krytykuje decyzje rządu, związane z pandemią (fot. Karol Serewis / Echoes WIre/Barcroft Media via Getty Images)

„Ludzie! Obudźcie się! Rząd każe Wam siedzieć w domu. Wasze konstytucyjne wolności zawieszono rozporządzeniem ministra zdrowia, a od piątku Sejm ma głosować przez internet. Na Waszych oczach trwa konstytucyjny zamach stanu!” – napisał na Facebooku prof. Marek Chmaj, pełnomocnik Jacka Rostowskiego, związany z Fundacją „Państwo Prawa” Grzegorza Schetyny.

„Fake news” TVN. „Po co to robicie?”

Z sumy małych kłamstw bierze się wielka siła fake news „Faktów” TVN. Po co to robicie? — pyta dziennikarz Marcin Wikło, dziennikarz wPolityce.pl....

zobacz więcej

O dokonanywanie zamachu stanu oskarżył rząd związany z opozycją prawnik Marek Chmaj. Na Facebooku stwierdził, że ograniczenia przemieszczania się w związku z epidemią koronawirusa stanowią atak na konstytucyjne wolności.

Jedna z internautek zapytała Chmaja, jak – wobec zagrożenia życia – należy wyrażać swoje poglądy na temat działalności obozu rządzącego.

„Sprzeciw obywatelski. W rożnych formach” – odpisał Chmaj.

Marek Chmaj jest pełnomocnikiem b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Rostowskiego i członkiem Rady Naukowej Fundacji „Państwo Prawa”. Jej założycielem jest b. lider PO Grzegorz Schetyna.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 957 osób w Polsce; 13 zmarło.

(fot. Facebook)

źródło:
Zobacz więcej