Raport

#FabrykahejtuPO

Książę Karol zakażony koronawirusem

Książę Walii Karol, syn brytyjskiej królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. Testy na obecność patogenu dały wynik pozytywny – poinformowało BBC. Książę – jak podaje brytyjska telewizja – czuje się dobrze, jest w domu. Następca tronu ma 71 lat.

Historia pewnej ucieczki

Najlepsi kubańscy sportowcy zarabiają w ojczyźnie mniej niż piekarze i nauczyciele. Marząc o lepszym życiu, muszą ryzykować i... uciekać. Jak...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Badanie wykonano także u księżnej Kornwalii Kamili. Testy pobranych próbek zostały przeprowadzone przez National Health Service (państwową służbę zdrowia na Wyspach) w laboratorium w Aberdeenshire.

71-letni książe Karol wykazuje łagodne objawy, ale poza tym jego stan zdrowia jest dobry – poinformował rzecznik Clearance House, londyńskiej siedziby księcia Walii.

Oficjalne oświadczenie brzmiało: „Zgodnie z poradami rządowymi i medycznymi książę i księżna w Szkocji izolują się już w domu”.

Dodano, że z uwagi na dużą liczbę odbytych przez księcia Karola spotkań w ciągu ostatnich tygodni nie można ustalić, od kogo zakaził się patogenem.

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Karol zaraził się od księcia Alberta z Monako (jego stan zdrowia również jest zadowalający). Arystokraci spotkali się 10 marca podczas wydarzenia organizowanego w Londynie, związanego z organizacją humanitarną WaterAid.

Informacja o chorobie Karola jest szczególnie niepokojąca z uwagi na fakt, że na szwank narażone jest zdrowie jego sędziwej matki – Elżbiety II.

Wielka Brytania: otwarte tylko kluczowe sklepy

Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, raz dziennie na spacer lub...

zobacz więcej

Książę Walii po raz ostatni widział królową 12 marca w Buckingham Palace. Rzecznik pałacu powiedział, że królowa czuje się dobrze.

Rodzina królewska liczyła się z zagrożeniem, że ktoś z jej kręgu może zachorować na koronawirusa. Dlatego, dla bezpieczeństwa, jej członkowie są rozproszeni po Wielkiej Brytanii.

93-letnia królowa Elżbieta II i książę Filip (98 lat) przebywają w zamku w Windsorze – gdzie zostali przez służby państwowe przewiezieni z Pałacu Buckingam – a książę William i księżna Kate w Norfolk

Jak relacjonuje z Londynu Dariusz Bohatkiewicz, korespondent Telewizji Polskiej, maksymalnie zredukowano liczbę pracowników obsługi brytyjskiej monarchini – ze stu do ośmiu najbliższych współpracowników.

źródło:
Zobacz więcej