Raport

#FabrykahejtuPO

Hossa dilerów, bessa włamywaczy i fałszerzy

Władze oceniają, że po przymusowej przerwie działalność przestępcza się podwoi (fot. PAP/EPA/JULIEN DE ROSA)

Zamknięcie Francuzów w domach przyczyniło się do spadku liczby włamań. Kwitnie natomiast handel narkotykami – wskazali przedstawiciele policji w rozmowach z francuskimi mediami.

Pentagon ocenia wroga: Epidemia może potrwać do lipca

Najwyższy rangą dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark Milley ocenił, że biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw, epidemia nowego koronawirusa...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Według źródeł sądowych, cytowanych w poniedziałek przez regionalny dziennik „La Provence”, niemal do zera spadł handel fałszywymi banknotami, a to dlatego, że produkowane były one głównie we Włoszech, objętych ograniczeniami w poruszaniu się dłużej niż Francja.

Pojawiają się nowe, nieznane dotąd wykroczenia, jak włamania do samochodów lekarzy i pielęgniarek (oznaczonych kaduceuszem) po to, by ukraść maski i żel do dezynfekcji.

Policjanci obawiają się „następnego dnia” po zakończeniu epidemii. Spodziewają się, że nie tylko wznowią działalność urlopujący przestępcy, ale że dołączy do nich 5 tys. więźniów, których z powodu epidemii wcześniej zwolnić zamierza minister sprawiedliwości Nicole Belloubet.

Dziennik „La Marseillaise” podał, że w Marsylii, największym portowym mieście Francji, „handel narkotykami odbywa się na pełnych obrotach” w dzielnicach, których mieszkańcy słabo przestrzegają wskazówek metrowej odległości między osobami.

Cytowany przez dziennik „Le Figaro” dyrektor policji sądowej wyjaśnił, że przemyt narkotyków nie zmniejsza się, ponieważ nie spada produkcja i aktywne są międzynarodowe szlaki przemytu. Co więcej – stwierdził – zwiększa się popyt, gdyż skazani na bezczynność konsumenci narkotyków zażywają ich nawet więcej niż w „normalnych” czasach.

Według OFAST (urząd antynarkotykowy policji), tylko w zeszłym tygodniu rozbito gang działający w Saint-Rémy-de-Provence i w Tarascon, co pozwoliło na zatrzymanie trzech handlarzy i konfiskatę 15 kg kokainy. A w departamencie Sommy położono zajęto 10 kg heroiny i kokainy.

Dyrektor policji ocenił, że po przymusowej przerwie działalność przestępcza się podwoi.

źródło:

Zobacz więcej