RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister zarażony koronawirusem. „Pojawiły się fake newsy”

Minister środowiska Michał Woś został poddany kwarantannie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Minister środowiska Michał Woś został poddany kwarantannie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Pojawił się fake news, że miałem zrobiony test na obecność koronawirusa po znajomości; to bzdura – oświadczył minister środowiska Michał Woś. Wcześniej poinformował, że jego test dał wynik pozytywny.

Czwarta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Ponad dwadzieścia nowych zakażeń

Dwadzieścia jeden nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – poinformowało późnym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Woś poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny.

„Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – oświadczył minister.

W późniejszym wpisie podkreślił, że pojawił się fake news, że test miał zrobiony po znajomości. Przywołał wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki w programie „Kropka nad I” w TVN24.

Jak tłumaczył, w niedzielę po wynikach leśnika pojechał do szpitala zakaźnego według wytycznych GIS; po teście został objęty kwarantanną. Jak zaznaczył wynik otrzymał w poniedziałek i wówczas poinformował premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Borysa Budka zwracał uwagę na antenie TVN24, że minister Woś bardzo szybko poddał się testowi na koronawirusa. – A na przykład senator Aleksander Pociej, który odbywa kwarantannę 14 dniową, bo również miał kontakt z osobą, która była zarażona, takiemu testowi nie mógł się poddać, nie było dla niego tego testu. Więc ważne jest, żeby kto odbywa kwarantannę, mógł poddać się testowi – tłumaczył Budka.

źródło:

Zobacz więcej