RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Te przedmioty są najczęściej zanieczyszczane przez zakażonych koronawirusem

Singapurscy badacze opracowali listę przedmiotów i obiektów, które są w wysokim stopniu zanieczyszczane przez osoby zakażone koronawirusem. Jednocześnie uczeni podkreślają, że wirusa można się łatwo pozbyć, czyszcząc codziennie każdy ze wskazanych przedmiotów.

Jak rozprzestrzenia się koronawirus? [WIDEO]

Saudyjskie ministerstwo zdrowia przygotowało spot ilustrujący sposób rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2 i metody ochrony przed zakażeniem. Do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wśród przedmiotów i obiektów najbardziej narażonych na skażenie koronawirusem są: klamka w drzwiach, włącznik światła, szyby w oknach, podłoga, umywalka i muszla klozetowa.

Aby wyeliminować ryzyko zakażenia, należy umyć każdy w przedmiotów dwa razy dziennie przy użyciu powszechnie dostępnych preparatów. W przypadku podłogi eksperci zalecają myć ją raz na dobę.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Jak dotąd odnotowano na świecie 111 364 przypadki zakażenia, w tym 3 892 zgony. Prawie 60 tys. ludzi zostało wyleczonych. Epidemią objętych jest 109 państw. Według najnowszych danych udało się wyleczyć 62 375 osób.

źródło:
Zobacz więcej