RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja zatrzymała „Jokera”. Groził podkładaniem bomb i mordowaniem

Jeremy J. Garnier jest fanem Jokera (fot. Missouri Police)

Amerykanin Jeremy J. Garnier jest zafascynowany postacią Jokera, złowrogiego przeciwnika Batmana. Do tego stopnia, że przebrany i z makijażem jak postać z komiksu straszył podkładaniem bomb i zabijaniem. Został już zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Strzelanina w browarze w Milwaukee. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Co najmniej sześć osób zginęło w strzelaninie, do jakiej doszło na terenie browaru w Milwaukee w amerykańskim stanie Wisconsin. Wśród ofiar...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w Delmar Loop na przedmieściach St. Louis w amerykańskim stanie Missouri. Garnier przebrany za Jokera udał się do lokalnego baru i zagroził, że zorganizuje zamachy.

Jeden z klientów powiadomił policję. Dziennik „St. Louis Post-Dispatch” podał, że inna osoba zgłosiła, iż mężczyzna groził także w transmisji na żywo na Facebooku.

Telewizja FOX News wskazała, że w godzinnym nagraniu Garnier najpierw wygłasza tyrady, będąc w swoim pokoju, następnie jedzie do centrum handlowego St. Louis Galleria, z którego zostaje jednak wyproszony. Potem udaje się do Delmar Loop i opowiada, że zabijając ludzi rozwiąże problem Ameryki z plagą uzależnień od leków opioidowych.

Groźby nie spełnił. W restauracji Blueberry Hill został zakuty w kajdanki przez wezwanych policjantów, co również znalazło się w relacji. Garnier trafił do aresztu, sędzia nie wyznaczył mu kaucji. Media wskazują, że w przeszłości był on wielokrotnie skazywany za rabunki na terenie hrabstwa St. Louis.

20 lipca 2012 roku w Aurorze w stanie Kolorado James Holmes przebrany za Jokera podczas nocnej premiery filmu „Mroczny rycerz powstaje” zaczął na ślepo strzelać do ludzi w kinie, uprzednio rzucając w nich granatem gazowym. Zginęło 12 osób, a rannych zostało 58. W 2015 roku został skazany na 12 bezwzględnych dożywoci.

źródło:
Zobacz więcej