Raport

#FabrykahejtuPO

1 nowa wiadomość

Koronawirus na świecie. Śledzimy najnowsze przypadki [RELACJA]

(fot. Stefano Guidi/Getty Images)

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw świata. Potwierdzono już tysiące zakażeń oraz ofiar śmiertelnych. Najtrudniejsza sytuacja panuje we Włoszech, Hiszpanii, Iranie i USA.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. U zdecydowanej większości zakażonych choroba przebiega dość łagodnie, czasami może nawet nie dawać objawów. Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych oraz cierpiących na przewlekłe choroby.
Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
10:40 dziś
W obu separatystycznych republikach na wschodzie Ukrainy, donieckiej i ługańskiej, potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem – podają ukraińskie media. Według ministerstwa ds. reintegracji testy na Covid-19 przeprowadzane są tam tylko wśród przedstawicieli administracji i wojska.
10:30 dziś
Największe australijskie sieci sklepów zdecydowały się wprowadzić ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Pojedynczy klient nie będzie mógł kupić więcej niż dwie skrzynki piwa. To efekt masowego wykupowania napojów wyskokowych w czasie epidemii Covid-19.
10:30 dziś
Pandemia koronawirusa, to największy sprawdzian po drugiej wojnie światowej - napisał w opublikowanym raporcie Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych. Antonio Guterres zapowiedział utworzenie specjalnego funduszu, który wesprze państwa o niskim i średnim dochodzie.
10:20 dziś
Do 13 kwietnia przedłużone zostaną we Włoszech wszystkie ograniczenia dotyczące poruszania się i wszelkiej działalności, wprowadzone przez rząd w ramach walki z pandemią koronawirusa - powiedział w środę minister zdrowia Roberto Speranza.
10:11 dziś
Na Węgrzech zmarły kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 20. Obecność wirusa wykryto już w sumie u 525 osób – wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie poświęconej epidemii.
(fot. Akos Stiller/Bloomberg via Getty Images)
10:06 dziś
Pomimo już 163 – według oficjalnych danych – zakażeń koronawirusem, Białoruś nie wstrzymuje rozgrywek piłki nożnej. Mińskie media zwracają uwagę na to, że białoruska liga piłkarska jest jedyną w Europie, która kontynuuje rozgrywki.

Szef tamtejszej federacji piłkarskiej Uładzimir Bazanau powiedział miejscowej telewizji, że sytuacja „nie jest krytyczna” i dlatego rozgrywki będą kontynuowane. Wezwał kibiców, aby częściej myli ręce, używali środków dezynfekujących i nie przebywali na stadionach w zwartych grupach.
09:18 dziś
W środę 1 kwietnia odbędzie się 11 rejsów do Warszawy w ramach akcji „LOT do domu”.

Będą to loty z Londynu (Wielka Brytania), Reykjaviku (Islandia), Stambułu (Turcja), Bukaresztu (Rumunia), Moskwy (Rosja), Budapesztu (Węgry), Genewy (Szwajcaria), Oslo i Bergen (Norwegia), Buenos Aires (Argentyna), Sydney (Australia) – podało MSZ na Twitterze.
09:14 dziś
Chiny zmieniają sposób raportowania. W ciągu poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z objawami Covid-19 oraz 130 nowych przypadków bez objawów – ogłosiła w środę państwowa komisja zdrowia.

Wcześniej przypadków bezobjawowych nie zaliczano do „potwierdzonych przypadków” koronawirusa.
08:47 dziś
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 36 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Zmarły też kolejne dwie zainfekowane osoby.


08:43 dziś
Od dziś obowiązują kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą m.in. robienia zakupów oraz pojedynczych wyjść z domu wyłącznie w niektórych sytuacjach. Ograniczony będzie dostęp do parków i miejsc rekreacji.


08:35 dziś
Liczba ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa przekroczyła 42 tysiące. Amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem sytuacji na świecie, poinformował też, że liczba zakażonych wzrosła do 860 tysięcy. Wyleczyć udało się do tej pory 178 tysięcy osób.

Zobacz mapę z zasięgiem koronawirusa
07:46 dziś
W Kanadzie odnotowano jak dotąd 7708 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 7695 potwierdzonych. Z powodu Covid-19 zmarło w sumie 89 osób. Najbardziej dotknięta epidemią jest prowincja Quebec, gdzie odnotowano 4162 przypadków koronawirusa, a zmarło 31 osób.
07:33 dziś
Litwini zwiększają kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Parlament naszych północno-wschodnich sąsiadów zadecydował, że w skrajnych przypadkach za złamanie zakazu samoizolacji będzie trzeba zapłacić nawet 6 tysięcy euro.

Do tej pory w kraju potwierdzono 537 przypadków koronawirusa, osiem osób zmarło, a siedem wyzdrowiało.
07:32 dziś
Izraelski serwis Keszet 12 informuje, że w Izraelu ponad połowa hospitalizowanych z powodu Covid-19 pacjentów to ultraortodoksyjni Żydzi, choć stanowią oni zaledwie 10 proc. ludności kraju.

Według danych Keszet 12 w Tel Awiwie na 10 tys. mieszkańców zakażone są 4 osoby, w Hajfie – 1,5. Zgoła inaczej wyglądają statystyki dla miejscowości zamieszkałych przez ultraortodoksów: w Bnej Brak to 13 osób, w Kfar Chabad – 38, a w Kirjat Jearim – 53.
07:26 dziś
Co czwarta infekcja koronawirusem może przebiegać bezobjawowo – uważa dr Robert Rodfield, dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób Zakaźnych i Prewencji. Duża liczba bezobjawowych przypadków może znacznie utrudnić walkę z epidemią i wymagać zmiany strategii.


07:18 dziś
Burmistrz Londynu Sadiq Khan zaapelował do stołecznych klubów piłkarskich, zarówno Premier League, jak i niższych rozgrywek, o pomoc w walce z pandemią koronawirusa szerzącą się w metropolii. Między innymi chodzi o oddelegowanie klubowych lekarzy i służb medycznych do szpitali.

Burmistrzowi zależy także na udostępnieniu stadionów, boisk treningowych, a nawet parkingów, na których mają zostać wybudowane polowe szpitale.
06:25 dziś
Niemiecki Instytut Roberta Kocha poinformował, że w kraju w ciągu doby zmarło 149 osób, potwierdzono też 5453 nowe przypadki zachorowań na Covid-19. Łącznie zakażonych jest 67 366 osób, zaś zmarły 732.
05:04 dziś
Ponad 500 ratowników medycznych i 2000 pielęgniarek z całych Stanów Zjednoczonych wesprze przeciążony epidemią koronawirusa system opieki zdrowotnej w Nowym Jorku. Miasto zasili także 250 karetek pogotowia – poinformował burmistrz Bill de Blasio.

Liczba ofiar śmiertelnych sięgała we wtorek, według miejskiego wydziału zdrowia, 1096. Potwierdzono ponad 41770 przypadków zakażenia SARS-Cov-2.
02:09 dziś
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zaapelował w Nowym Jorku o zdecydowaną, innowacyjną i wspólną reakcję, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i uporać z kryzysem społeczno-ekonomicznym. Skala reakcji na SARS-Cov-2 musi odpowiadać skali konsekwencji pandemii – ostrzegł.
Antonio Guterres (na górze w środku) apeluje o solidarność (fot. PAP/EPA/Eskinder Debebe UN HANDOUT)
01:44 dziś
Trzykrotny indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu, Nicki Pedersen jest zakażony koronawirusem. Duńczyk o pozytywnym wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych. Jak sam zapewnia, teraz czuje się już dobrze.
Nicki Pedersen to jeden z najlepszych żużlowców ostatnich lat (fot. arch.PAP/EPA/MIKAEL FRITZON)
01:29 dziś
Prezydent Salwadoru Nayib Bukele potwierdził pierwszy przypadek zgonu spowodowanego koronawirusem w tym kraju.
01:28 dziś
Tylko we wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 700 zgonów z powodu koronawiursa; to rekordowy dzienny bilans – informują amerykańskie media. Oznacza to – jak zauważa Reuters – że w USA chory na Covid-19 umiera średnio co dwie minuty.
01:26 dziś
W szpitalu w Londynie zmarł we wtorek 13-letni chłopiec, u którego stwierdzono obecność koronawirusa – poinformowały władze placówki. Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton w południowym Londynie jest najmłodszą dotychczas ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii i jedną z najmłodszych na świecie.
Chłopiec zmarł w szpitalu w Londynie (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)
00:20 dziś
Organizatorzy festiwalu wagnerowskiego w Bayreuth ogłosili, że ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku słynny festiwal zostaje odwołany. Informacja została potwierdzona przez władze Bawarii i Towarzystwo Przyjaciół miasta Bayreuth.
23:53 31.03.2020
Szef bułgarskiej parlamentarnej komisji pracy i polityki socjalnej Hasan Ademow jest zarażony koronawirusem – poinformowała na nadzwyczajnej konferencji prasowej we wtorek późnym wieczorem przewodnicząca bułgarskiego Zgromadzenia Narodowego Cweta Karajanczewa.
23:16 31.03.2020
Chińskie władze wykluczyły szybkie wznowienie wszelkich zawodów sportowych. Powodem są obawy przed drugą falą zakażeń koronawirusem, która miałaby nadciągnąć z zagranicy. „Aby lepiej zapobiegać i kontrolować epidemię żadne większe wydarzenie sportowe, takie jak masowe biegi, nie może być wznowione” – ogłosiła Generalna Administracja Sportu w komunikacie.
23:15 31.03.2020
Pierwsze respiratory, które brytyjski rząd zamówił kilka dni temu od konsorcjum prywatnych firm, będą gotowe w ten weekend, a w przyszłym tygodniu zostaną przekazane publicznej służbie zdrowia NHS.
23:14 31.03.2020
Nie ma magicznego rozwiązania powodującego, że po dwutygodniowej blokadzie koronawirus zniknie – zwrócił uwagę minister rozwoju narodowego Singapuru Lawrence Wong. Kraj zanotował dotąd 926 przypadków zachorowań na Covid-19 i trzy zgony.
23:14 31.03.2020
Władze Indii umieściły 600 tys. ludzi powracających z miast do rodzinnych wiosek na kwarantannie w tymczasowych schroniskach i obozach. W szpitalach brakuje odzieży ochronnej; lekarze noszą płaszcze przeciwdeszczowe oraz kaski. Liczba zakażonych koronawirusem to około 1400 osób.
22:35 31.03.2020
Stany Zjednoczone zrezygnowały z planów rozmieszczenia wojska niedaleko granicy z Kanadą – podał kanadyjski nadawca publiczny CBC, powołując się na źródło w amerykańskim ministerstwie obrony.

– Od wczorajszego wieczoru nie jest to już rozważane – powiedział CBC urzędnik ministerstwa obrony. Również kanadyjskie źródło potwierdziło, że Amerykanie nie podejmują już tego tematu, a rząd federalny Kanady uważa sprawę za zamkniętą „przynajmniej na razie”.
22:31 31.03.2020
Minister zdrowia Omanu poinformował o pierwszym śmiertelnym przypadku w tym kraju. Ofiarą jest 72-letni mężczyzna. Łącznie odnotowano 192 przypadki zakażenia koronawirusem.
22:30 31.03.2020
Ponad 45 proc. zgonów z powodu koronawirusa przypada w USA na stan Nowy Jork, gdzie łącznie zmarło już 1550 osób – wynika z danych dziennika „New York Times”. Kolejny jest stan Waszyngton (223), New Jersey (199) i Michigan (197).
21:59 31.03.2020
Czeskie ministerstwo zdrowia opublikowało nowy bilans epidemii koronawirusa – zakażonych w tym kraju jest 3237 osób, zmarło 31, a 45 zostało wyleczonych.
21:58 31.03.2020
21:54 31.03.2020
Mężczyzna z wioski w stanie Bihar, który zadzwonił na linię alarmową i poinformował o dwóch osobach unikających obowiązkowego badania na obecność koronawirusa, został pobity na śmierć. Aresztowano dwie osoby, w sprawie których dzwonił – podały indyjskie media, powołując się na policję.
21:49 31.03.2020
Do 17 wzrosła liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem na Ukrainie – przekazało we wtorek wieczorem ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. W poniedziałek informowano o 13 zmarłych. Liczba zakażonych zwiększyła się prawie o 100 - z 548 do 645.
21:23 31.03.2020
W Kanadzie odnotowano jak dotąd 7708 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 7695 potwierdzonych. Z powodu Covid-19 zmarło w sumie 89 osób. Najbardziej dotknięta epidemią jest prowincja Quebec, gdzie odnotowano 4162 przypadków koronawirusa, a zmarło 31 osób.
20:55 31.03.2020
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem, że liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 2 311, po tym jak potwierdzono 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła kolejna osoba. To 37-letni mężczyzna hospitalizowany w Warszawie.
20:54 31.03.2020
Rosja przygotowuje wysłanie do USA sprzętu medycznego i środków ochrony przeznaczonych do walki z koronawirusem; samolot z tym ładunkiem może wylecieć z Rosji do końca dnia we wtorek – poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
19:19 31.03.2020
W USA do wtorku z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 3393 osoby, więcej niż wykazały oficjalne statystyki w Chinach – 3305. Bilans ofiar śmiertelnych plasuje Stany Zjednoczone na trzecim miejscu po Włoszech i Hiszpanii.
19:14 31.03.2020
837 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech – poinformowan w Rzymie. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428. Jest już ponad 105 tys. potwierdzonych przypadków infekcji.

Średni wiek zmarłych to 79 lat, a większość stanowią mężczyźni – przekazali eksperci na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej.
18:41 31.03.2020
W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zachorowań wywołanych koronawirusem zwiększyła się w Portugalii o 1035 – poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Liczba zgonów wzrosła o 20.
17:57 31.03.2020
Rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa – 381 w ciągu doby – zanotowano w Wielkiej Brytanii, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1789, podało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
17:33 31.03.2020
Badania opinii publicznej wskazują na wzrost zaufania Amerykanów do prezydenta Donalda Trumpa. Przyczyniają się do tego jego codziennie konferencje prasowe w Białym Domu poświęcone pandemii koronawirusa.

Z przeprowadzonego wspólnie przez „Washington Post” oraz telewizję NBC News badania zaufania społecznego wynika, że Trump cieszy się rekordowym poparciem 48 proc. obywateli. Na wynik ten składają się odpowiedzi „bardzo popieram” oraz „popieram w jakimś stopniu”.
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
16:48 31.03.2020
Indie: Dziesięć osób zmarło w wyniku zarażenia wirusem Covid-19 po konferencji, zorganizowanej w dniach 13-15 marca przez muzułmańską organizację Tablighi Jamaat w Delhi. Wbrew rządowemu zakazowi w spotkaniu tym wzięło udział ok. 1,7 tys. osób z Indii i zagranicy.
16:17 31.03.2020
Władze Singapuru zagroziły we wtorek, że firmy, które nie wprowadzą pracy zdalnej, aby ograniczyć rozwój epidemii koronawirusa, będą zmuszane do zwieszenia działalności. Liczba przypadków zakażenia Covid-19 w Singapurze wzrosła o 47, do 926.
15:22 31.03.2020
15:22 31.03.2020
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 83 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2215 osób. Resort przekazał też, że zmarła kolejna osoba. Liczba zgonów wynosi obecnie 32.
15:19 31.03.2020
Rząd Portugalii wycofał swoich żołnierzy przebywających na misji „Inherent Resolve” w Iraku. Decyzja, jak tłumaczy resort obrony w Lizbonie, została podjęta w związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa.
15:18 31.03.2020
Do 66 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem – poinformowała krajowa federacja lekarzy rejestrująca kolejne zgony w czasie epidemii. W ostatnich godzinach zmarło trzech następnych pracowników służby zdrowia.
14:22 31.03.2020
Prezydent Indonezji Joko Widodo ogłosił we wtorek, że ze względu na pandemię koronawirusa wprowadza stan wyjątkowy, a zarazem rozszerza osłony społeczne, które chronić mają osoby o niskich dochodach i przedsiębiorców. Pomoc państwa opiewać będzie na równowartość blisko 25 mld dolarów.
13:58 31.03.2020
13:57 31.03.2020
W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Zgierzu (Łódzkie) przyszła na świat dziewczynka, której rodzice są zakażeni koronwirusem. Mała Klara jest zdrowa, wynik jej testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest ujemny. Mama czuje się dobrze.
13:22 31.03.2020
Do 373 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Szwajcarii, w ciągu ostatniej doby przybyło ich 78 – poinformował we wtorek federalny urząd zdrowia (BAG). Od poniedziałku wykryto 601 nowych zakażeń koronawirusem, w sumie odnotowano ich już 16 176.
13:07 31.03.2020
Obecnie 0,8 proc. zakażeń koronawirusem na terenie Niemiec kończy się śmiercią. – Spodziewany jest wzrost wskaźnika śmiertelności – poinformował we wtorek szef Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.
(fot. Matthias Rietschel-Pool/Getty Images)
13:07 31.03.2020
Badania potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnej osoby pracującej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku – poinformował we wtorek rzecznik UMWP Michał Piotrowski. Chorych jest w sumie trzech pracowników, w tym marszałek województwa.
13:04 31.03.2020
538 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 10 zgonów z powodu Covid-19 stwierdzono we wtorek na Filipinach - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Jest to największy zanotowany tam dzienny wzrost infekcji i zgonów.
12:47 31.03.2020
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka potwierdził we wtorek śmierć 75-letniego pacjenta w Witebsku zakażonego koronawirusem. To pierwszy potwierdzony oficjalnie przypadek śmiertelny epidemii w tym kraju.
12:35 31.03.2020
W południe we wtorek minutą ciszy w całych Włoszech uczczono pamięć ponad 11 tysięcy osób zmarłych w tym kraju w czasie epidemii koronawirusa. Na znak ogłoszonej tego dnia żałoby flagi na wszystkich urzędach i instytucjach zostały opuszczone do połowy masztu.
12:32 31.03.2020
W ciągu ostatniej doby zmarło w Iranie 141 osób zakażonych nowym koronawirusem –oświadczyły we wtorek irańskie władze. Oficjalny bilans epidemii to 2898 ofiar śmiertelnych i 44,6 tys. chorych na Covid-19.
12:08 31.03.2020
W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 867 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 94 osoby – podały belgijskie władze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 12-latka, co – jak podkreślają władze – jest niezwykle rzadkim przypadkiem.
12:01 31.03.2020
W ciągu ostatniej doby zanotowano w Hiszpanii 849 nowych przypadków śmiertelnych z powodu koronawirusa – podało we wtorek ministerstwo zdrowia. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła do 8189. Zakażonych w kraju jest ponad 94 tys. osób.
11:49 31.03.2020
11:48 31.03.2020
Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Rosji o 500 w ciągu ostatniej doby, do 2337 – poinformował we wtorek sztab powołany przez władze w związku z pandemią. 17 osób zmarło. Koronawirusa wykryto w 73 z ponad 80 regionów Rosji.
11:18 31.03.2020
75-letni białoruski aktor Wiktar Daszkiewicz zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. W poniedziałek media informowały, że mężczyzna od kilku dni znajduje się w reanimacji i był podłączony do respiratora.
11:02 31.03.2020
10:42 31.03.2020
10:29 31.03.2020
We wtorek w godzinach porannych na warszawskim lotnisku wylądował samolot, który przywiózł środki do walki z COVID-19 przekazane przez rząd chiński – poinformowało w komunikacie Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
10:01 31.03.2020
Minister zdrowia Tanzanii Ummy Mwalimu poinformowała we wtorek o zgonie 49-letniego mężczyzny zakażonego nowym koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna wirusa w tym kraju.
09:45 31.03.2020
Liczba potwierdzonych w Japonii przypadków koronawirusa przekroczyła we wtorek 2 tys., nie licząc 712 osób zakażonych na wycieczkowcu Diamond Princess. Łącznie 70 osób zmarło. Władze zaprzeczają spekulacjom, że planują wprowadzenie stanu wyjątkowego.
(fot. Artyom Ivanov\TASS via Getty Images)
09:30 31.03.2020
15 strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy odbywa kwarantannę — poinformował rzecznik prasowy KW PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak. We wtorek jednostka będzie dezynfekowana, a od środy zacznie znów normalnie działać.
09:24 31.03.2020
W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 1,9 tys. osób, a ponad ok. 106 tys. objętych jest kwarantanną – podało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.
09:22 31.03.2020
Władze Moskwy będą kontrolować przestrzeganie przez mieszkańców nakazu samoizolacji za pomocą systemu rozpoznawania twarzy, który w trybie pilnym zostanie zainstalowany w 175 tysiącach kamer monitoringu miejskiego – informuje we wtorek dziennik „Kommiersant”.
09:03 31.03.2020
Indonezja zamknie swoje granice dla obcokrajowców, a Wietnam od środy wprowadzi zakaz wychodzenia z domu bez pilnej potrzeby. To reakcja na rozprzestrzenianie się koronawirusa i modele prognozujące śmierć wielu tysięcy pacjentów.
08:42 31.03.2020
08:41 31.03.2020
08:16 31.03.2020
W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 128 osób zakażonych nowym koronawirusem – poinformował we wtorek Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 583. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 4 615 i wynosi 61 913.
08:05 31.03.2020
08:02 31.03.2020
07:47 31.03.2020
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Cała licząca 4000 osób ortodoksyjna społeczność chasydów mieszkająca w Boisbriand na przedmieściach Montrealu została zobowiązana do kwarantanny. U połowy przebadanych tam dotąd osób wykryto koronawirusa.
07:42 31.03.2020
Nie żyje jeden z kierowców Ministerstwa Sprawiedliwości zakażony koronawirusem –poinformowała rzeczniczka prasowa tego resortu Agnieszka Borowska. Mężczyzna od prawie miesiąca był na urlopie i zwolnieniu.
07:14 31.03.2020
Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dla regionu Zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai ostrzegł we wtorek, że do zakończenia epidemii Covid-19 w Azji jest jeszcze daleka droga, a kraje powinny przygotować się na długą walkę.
(fot. Yves Dean/Getty Images)
05:57 31.03.2020
Władze Mjanmy potwierdziły pierwszy zgon spowodowany przez koronawirusa. 69-letni pacjent cierpiał również między innymi na chorobę nowotworową. W kraju oficjalnie wirusem zakażonych jest 14 osób.
04:08 31.03.2020
Do Brescii w Lombardii, dotkniętej przez epidemię koronawirusa gesty solidarności napłynęły z dwóch krajów, które miały zawsze bardzo trudną historię: z Albanii i Polski – tak włoska agencja Ansa pisze o przyjeździe ekip medycznych z Tirany i Warszawy.

W poniedziałek na północ Włoch samolotem wojskowym przybyło 15 polskich lekarzy i ratowników. W niedzielę rząd Albanii wysłał 30 lekarzy i pielęgniarzy.
03:07 31.03.2020
Amerykańska firma Airbnb oświadczyła, że przeznacza 250 milionów dolarów na rekompensatę strat gospodarzy domów na całym świecie, z wyłączeniem Chin, których goście anulowali rezerwacje w związku z pandemią koronawirusa.
01:31 31.03.2020
Łącznie w USA zmarło 3002 chorych na Covid-19 – wynika z danych dziennika „New York Times”. To liczba większa niż ofiar śmiertelnych zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.
01:24 31.03.2020
Ponad milion Amerykanów przebadano pod kątem koronawirusa – oświadczył na konferencji w Białym Domu prezydent USA Donald Trump. Zapowiedział też, że Stany Zjednoczone wyślą pomoc medyczną Włochom.
23:19 30.03.2020
Indyjskie firmy mają na zlecenie rządu wyprodukować 40 tys. respiratorów oraz 2,1 mln sztuk odzieży ochronnej na potrzeby rynku krajowego – poinformowały indyjskie media. Władze Indii przygotowują się do wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa.
23:02 30.03.2020
Były włoski kolarz Pierino Gavazzi, zwycięzca słynnego klasyku Mediolan-San Remo i czterech etapów Giro d'Italia, walczy o życie w szpitalu w miejscowości Ome w Lombardii. Jest zainfekowany koronawirusem.
22:52 30.03.2020
Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Angelo De Donatis jest zakażony koronawirusem, trafił do szpitala – poinformowała w poniedziałek diecezja Wiecznego Miasta. Sześć przypadków wirusa stwierdzono wcześniej w Watykanie.
22:40 30.03.2020
Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV wezwał do wykorzystania nauki i ludzkiej pomysłowości oraz determinacji i odwagi, aby zakończyć pandemię koronawirusa. Wyraził podziw i wdzięczność dla rządów na świecie, które walczą z pandemią.

– Dzisiaj przechodzimy przez wyjątkowo trudny czas z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Mierząc się z zagrożeniem dla naszego zdrowia i dobrostanu, zrozumiałym jest czuć niepokój i strach – przyznał.
22:37 30.03.2020
Rząd Kanady stara się zapobiegać rozwojowi Covid-19 wśród bezdomnych i przekazuje pieniądze na mieszkania i schroniska. Pracownicy organizacji charytatywnych otrzymają dodatki do pensji – zapowiedział premier Justin Trudeau.

Poinformował, że subsydia do wynagrodzeń wynoszące 75 proc. pensji będą przekazywane także organizacjom pomagającym bezdomnym, dzieciom w trudnej sytuacji i osobom starszym. Rząd w Ottawie przeznaczył też dodatkowe 50 mln dolarów kanadyjskich na schroniska dla kobiet i ośrodki pomocy ofiarom molestowania, oprócz zapowiedzianych już 157 mln.
21:53 30.03.2020
Ukraina: Z 10 do 13 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem. Bilans zainfekowanych zwiększył się z 475 do 548. Osiem osób uznano za wyleczone.
21:51 30.03.2020
USA: Ponad 100 mieszkańców i pensjonariuszy domu spokojnej starości w Gallatin pod Nashville w stanie Tennessee, zakażonych jest koronawirusem, zmarło dwóch chorych na Covid-19. To kolejna taka placówka w tym kraju dotknięta epidemią.
21:38 30.03.2020
Rząd Finlandii podjął decyzję o kontynuowaniu wprowadzonych wcześniej w ramach stanu wyjątkowego ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa – poinformowała wieczorem premier Sanna Marin.

Dotychczas w Finlandii potwierdzono ponad 1300 przypadków zachorowań na Covid-19. Zmarło 13 osób.
21:05 30.03.2020
Premier Izraela jest zdrowy i nie został zakażony koronawirusem. Benjamin Netanjahu został poddany testowi po tym, jak okazało się, że zainfekowana została jedna z jego asystentek. Polityk przez kilka godzin był w izolacji.
21:04 30.03.2020
Obawiający się zakażenia koronawirusem mieszkaniec Hiszpanii udał się na bezludną wyspę S'Espalmador, znajdującą się w archipelagu Balearów. Samotny żeglarz przed wyprawą zaopatrzył się w prowiant, który ma mu wystarczyć na 30 dni.
19:46 30.03.2020
Francja: W ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 418 osób, to największy taki skok od początku epidemii.

Łącznie we Francji z powodu koronawirusa zmarło już w szpitalach 3 tys. osób.
19:25 30.03.2020
Turcja: Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w ciągu ostatniej doby o 37 i wynosi 168. Potwierdzono w tym czasie o 1610 nowych przypadków zakażeń, a ich ogólna liczba wzrosła do 10 827.
18:38 30.03.2020
Włochy: 812 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby we Włoszech. Łączna liczba zgonów w tym kraju wzrosła do 11591.
18:37 30.03.2020
Liczba zmarłych na Covid-19 zwiększyła się w Portugalii w ciągu ostatniej doby o 21 do 140 przypadków – poinformowała minister zdrowia tego kraju Marta Temido.
18:06 30.03.2020
Włochy: W ciągu minionej doby we włoskiej Lombardii z powodu zakażenia koronawirusem zmarło kolejnych 458 osób. Liczba zgonów w tym regionie wynosi obecnie 6 818.
16:59 30.03.2020
16:58 30.03.2020
Premier Gruzji Giorgi Gacharia zapowiedział, że od wtorku w całym kraju będzie obowiązywać godzina policyjna między godz. 21 a godz. 6 rano. Restrykcje mają zahamować epidemię koronawirusa.
16:58 30.03.2020
Szwecja: Rekordową liczbę zwolnień, 36,8 tys., odnotował w marcu Urząd Pracy (Arbetsfoermedlingen). To większa miesięczna liczba zgłoszeń o likwidacji miejsc pracy niż w trakcie kryzysu, jaki dotknął Szwecję w 2008 roku oraz na początku lat 90.
15:17 30.03.2020
15:13 30.03.2020
Iran: o 117 wzrosła liczba ofiar koronawirusa w ciągu ostatniej doby; odnotowano też 3 186 nowych infekcji.

Od początku epidemii w kraju wykryto 41 495 zakażeń, 2 757 osób zmarło.
15:12 30.03.2020
Testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W sumie zakażenie koronawirusem wykryto dotychczas u 1984 osób, 26 z nich zmarło.
14:59 30.03.2020
Holandia: W ciągu ostatniej doby po raz pierwszy od kilku dni stwierdzono mniej niż 1000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

93 kolejne osoby w tym kraju zmarły, podnosząc ogólny bilans ofiar śmiertelnych do 864.
14:07 30.03.2020
89-letni amerykański miliarder i finansista węgierskiego pochodzenia George Soros poinformował w poniedziałek, że należąca do niego fundacja Open Society przekaże 1 mln euro na walkę z koronawirusem w stolicy Węgier, Budapeszcie.
14:02 30.03.2020
Państwa członkowskie w ramach Rady UE poparły w poniedziałek propozycję KE przeznaczenia 37 mld euro funduszy UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. Środki trafią m.in. do systemów opieki zdrowotnej oraz małych i średnich firm.
13:56 30.03.2020
Hiszpania otrzyma brakujący sprzęt do walki z koronawirusem z USA. W ładunkach z amerykańską pomocą mają znaleźć się m.in. respiratory – poinformował w poniedziałek madrycki dziennik „ABC”.
13:39 30.03.2020
Włochy: Dopiero po Świętach będzie można przemyśleć obowiązujące zakazy i ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa – ocenił szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Jak dodał, nie doszło jeszcze do spadku zakażeń, „ale jest lepiej”.
13:38 30.03.2020
Etiopia: Słynny etiopski biegacz Haile Gebrselassie, dwukrotny mistrz olimpijski na 10 000 m (Atlanta 1996, Sydney 2000) i czterokrotny mistrz świata na tym dystansie, przekazał 50 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem w swojej ojczyźnie.
13:03 30.03.2020
Wielka Brytania: Dominic Cummings, wpływowy główny doradca brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, izoluje się z powodu objawów koronawirusa, które pojawiły się u niego w weekend – potwierdził w poniedziałek rzecznik rządu.
12:47 30.03.2020
Austria: Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostały przedłużone do 13 kwietnia – poinformował w poniedziałek kanclerz Sebastian Kurz. W Austrii jest 9 125 zakażonych koronawirusem. W wyniku choroby zmarło dotychczas 108 osób.
12:46 30.03.2020
Francuski producent samochodów Renault ogłosił w poniedziałek, że w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem wstrzymał produkcję we wszyskich swoich zakładach na całym świecie, poza Chinami i Koreą Południową.
12:45 30.03.2020
Prezydent Serbii Aleksandr Vuczić zapowiedział wdrożenie programu ratunkowego dla firm wartego około 5 mld euro. Każdy pełnoletni obywatel kraju ma dodatkowo dostać jednorazową wypłatę od państwa w wysokości 100 euro – podaje Reuters.
12:32 30.03.2020
1063 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 927 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 11 tys. i ponad 500 zgonów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Belgii. Dane opublikowało w poniedziałek centrum kryzysowe ds. Covid-19.
12:07 30.03.2020
Rosja: W ciągu ostatniej doby wykryto 302 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łączna liczba zakażeń wzrosła do 1836 – poinformował w poniedziałek sztab powołany przez władze. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Moskwie – 212 w ciągu ostatniej doby.
12:04 30.03.2020
Hiszpania: Pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła o 812 - do 7340. Poinformowało o tym hiszpańskie ministerstwo zdrowia.
11:41 30.03.2020
Korea Płd. wzmacnia środki zapobiegania koronawirusowi. Od środy wszystkie osoby przybywające z zagranicy będą objęte obowiązkiem kwarantanny, a metro w Seulu będzie kursować o godzinę krócej. Komisja wyborcza zawiesiła też możliwość głosowania w 40 krajach.
10:56 30.03.2020
Kuba wysłała do Andory 39 lekarzy i pielęgniarek, którzy będą pomagać temu księstwu w opanowywaniu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 – poinformował szef kubańskiej Centralnej Jednostki Współpracy Medycznej Jorge Delgado Bustillo.
10:13 30.03.2020
Izrael: Rivka Paluch, doradczyni premiera Benjamina Netanjahu, została zakażona nowym koronawirusem – podał dziennik „Times of Israel”. Kobieta spotkała się z Netanjahu w czwartek.
(fot. Amir Levy/Getty Images)
09:19 30.03.2020
W krajach Kaukazu Południowego – Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji – odnotowano dotychczas łącznie 730 przypadków zakażeń koronawirusem. Trzy osoby zainfekowane zmarły w Armenii, a cztery w Azerbejdżanie. By zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby w regionie obowiązują liczne restrykcje.
08:50 30.03.2020
43 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, łącznie 1905. Zmarły cztery kolejne osoby – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
07:53 30.03.2020
Japonia: Popularny komik Ken Shimura, który czerpał inspirację z amerykańskiej ikony komedii Jerry'ego Lewisa, zmarł na koronawirusa – podała w poniedziałek agencja AP. Shimura jest pierwszą w Japonii sławną ofiarą Covid-19. Miał 70 lat.
(fot. Kyodo News via Getty Images)
07:30 30.03.2020
USA: Hawaje i Wyoming są ostatnimi stanami bez ofiar śmiertelnych koronawirusa. Łącznie Covid-19 przyczynił się do śmierci ponad 2,4 tys. osób w 48 stanach.
07:10 30.03.2020
W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 455 osób – poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 66 w porównaniu z niedzielą. Do tej pory stwierdzono ponad 57,2 tys. zakażeń.
06:04 30.03.2020
Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc oświadczył w poniedziałek, że kraj wszedł „w szczytowy okres pandemii” koronawirusa oraz, że władze największych miast w kraju powinny zacząć przygotowania do ich zamknięcia. Liczba osób zainfekowanych zbliża się do 200.
05:05 30.03.2020
Liczba zgonów w stanie Nowy Jork przekroczyła w niedzielę 1000, w zaledwie miesiąc po tym jak wykryto w tym stanie pierwszy przypadek koronawirusa – poinformowały władze stanowe. W samym mieście Nowy Jork liczba zgonów wzrosła do 776.
04:13 30.03.2020
W poniedziałek wykryto 78 nowych przypadków koronawirusa co zwiększyło ich łączną liczbę do 9.661 – poinformowały południowokoreańskie Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób (KCDC).
03:45 30.03.2020
W Chinach kontynentalnych zarejestrowano w niedzielę 31 nowych przypadków koronawirusa, w porównaniu z 45 dzień wcześniej – poinformowała w poniedziałek Narodowa Komisji Zdrowia.
03:19 30.03.2020
O przedłużeniu terminu zamknięcia w stanie Nowy Jork do co najmniej połowy kwietnia firm nie mających najbardziej istotnego znaczenia dla funkcjonowania stanu, powiadomił w niedzielę gubernator Andrew Cuomo.
01:14 30.03.2020
Prezydent Donald Trump ocenił w niedzielę, że prawdopodobnie do Wielkanocy rosnąć będzie w USA liczba dziennych zgonów chorych z koronawirusem. Od 12 kwietnia tempo to powinno spadać – uważa Prezydent USA.
23:44 29.03.2020
Włoski minister zdrowia Roberto Speranza potwierdził w niedzielę wcześniejsze zapowiedzi, że obowiązujące do 3 kwietnia w kraju ograniczenia możliwości wychodzenia z domu i inne kroki będą przedłużone. Jak zaznaczył, okres ten nie będzie krótki.
22:27 29.03.2020
Będą wzmożone patrole i kontrole policji; być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby wyegzekwować obowiązujące przepisy – mówił w niedzielę wicepremier Jacek Sasin o kontrolach przestrzegania przez Polaków rozporządzenia ministra zdrowia.
22:21 29.03.2020
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ukraińska służba zdrowia nie wytrzyma sytuacji, w której zakażonych koronawirusem będzie jednocześnie 25 procent ukraińskiego społeczeństwa – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
(fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko)
22:16 29.03.2020
We Francji wydano pierwsze wyroki w sprawach związanych z epidemią koronawirusa.

Skazani to albo osoby notorycznie łamiące ograniczenia wynikające z nałożonej na całe społeczeństwo kwarantanny, albo takie, które usiłują prowadzić nieuczciwe interesy, wykorzystując sytuację.
22:04 29.03.2020
Litwa wprowadza kolejne ograniczenia w zakupie środków ochronnych. Zgodnie z rozporządzeniem sklepom i aptekom zaleca się jednorazowo sprzedaż nie więcej niż 10 masek typu respirator i 50 par rękawiczek.
21:51 29.03.2020
250 tys. masek ochronnych przekazał sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres miastu Nowy Jork w ramach pomocy w walce z epidemią koronawirusem. W imieniu nowojorskiej służby zdrowia odebrał je burmistrz Bill de Blasio.
21:48 29.03.2020
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że koronawirus został potwierdzony u pracownicy stacji dializ w stolicy.
21:47 29.03.2020
21:46 29.03.2020
Do 475 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Ukrainie. Z dziewięciu do 10 wzrosła też liczba zgonów wśród zainfekowanych osób.
21:44 29.03.2020
USA: W niedzielę potwierdzono w kraju 12 379 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 171 zgonów. Łączny bilans to obecnie 135 957 wykrytych przypadków i 2391 ofiar śmiertelnych.
(fot. REUTERS/Andrew Kelly)
21:38 29.03.2020
Przewodniczący portugalskiej Izby Lekarskiej (OM) Miguel Guimaraes w niedzielnym wywiadzie dla telewizji RTP wyraził przekonanie, że epidemia w tym kraju potrwa jeszcze kilka miesięcy.
21:35 29.03.2020
W związku z sytuacją epidemiczną na Białorusi milicjanci w obwodzie witebskim mają zakaz opuszczania jego granic administracyjnych, zabroniony jest także wjazd do obwodu dla innych funkcjonariuszy – poinformował opozycyjny bloger Nexta.
21:35 29.03.2020
756 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Włoszech – podała w niedzielę Obrona Cywilna. Tym samym łączna liczba zgonów wzrosła do 10 779. W kraju są obecnie ponad 73 tysiące zakażonych. To o około 3800 więcej niż poprzedniego dnia.
21:33 29.03.2020
21:30 29.03.2020
W celu egzekwowania reguł kwarantanny francuskie władze nakładają dodatkową karę 200 euro za drugie nieuzasadnione wyjście z domu.
21:29 29.03.2020
Dwie przedstawicielki rządu Hiszpanii, u których w pierwszej połowie marca wykryto koronawirusa, mimo upływu okresu leczenia wciąż są zakażone – poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia w Madrycie.
21:28 29.03.2020
Od początku pandemii korona wirusa potwierdzono na świecie ok. 712 tys. przypadków zakażenia. Liczba zgonów wynosi ponad 33 tys.
(fot. REUTERS/Luc Gnago)
21:23 29.03.2020
Z powodu pandemii koronawirusa kanadyjscy sportowcy na razie nie będą poddawani testom antydopingowym. Celem wstrzymania działalności Kanadyjskiego Centrum Etyki w Sporcie (CCES) jest uniknięcie potencjalnego rozprzestrzeniania się COVID-19.
20:49 29.03.2020
Mimo zamknięcia granic przez USA dla zagranicznych obywateli, na leczenie za ocean latają dzieci w Polski. W drodze jest kolejnych dwoje młodych pacjentów, według planu nad ranem czasu polskiego mają wylądować w Stanach Zjednoczonych.
20:40 29.03.2020
20:33 29.03.2020
108-letnia Brytyjka, która w dzieciństwie przeżyła grypę hiszpankę, zmarła z powodu korona wirusa – poinformowały w niedzielę brytyjskie media. Jak się przypuszcza, jest ona najstarszą ofiarą śmiertelną epidemii w Wielkiej Brytanii.
20:12 29.03.2020
20:12 29.03.2020
20:10 29.03.2020
W USA umrze 100-200 tys. osób zakażonych koronawirusem; przypadków zakażenia SARS-Cov-2 będą miliony – ocenił w niedzielę dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci.
20:08 29.03.2020
W Moskwie od jutra będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu. Władze miasta chcą, aby przez tydzień Rosjanie bez wyraźnego powodu nie opuszczali swoich mieszkań.

Do tej pory w całej Rosji zarejestrowano 1534 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego ponad 1000 w samej Moskwie.
(fot. REUTERS/Maxim Shemetov)
20:06 29.03.2020
Krematoria w Madrycie nie nadążają z codziennym spopielaniem zwłok ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa. Mimo udostępnienia miejskiego lodowiska na kostnicę w stolicy Hiszpanii nadal brakuje miejsca na przechowywanie ciał zmarłych do czasu kremacji.
19:47 29.03.2020
We Francji liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w ciągu doby o 2 599, a ofiar śmiertelnych o 292 osoby.

W kraju odnotowano do tej pory 40 174 przypadki zakażenia patogenem
19:47 29.03.2020
19:45 29.03.2020
Od początku pandemii koronawirusa za wyleczonych uznano ponad 150 tys. osób na świecie.
19:44 29.03.2020
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Czechach u 2743 osób stwierdzono dotąd zakażenie koronawirusem, a 16 zakażonych osób zmarło – wynika z najnowszego bilansu, opublikowanego w niedzielę przez resort zdrowia.

Władze sanitarne zapowiedziały zniesienie o północy kwarantanny w 21 gminach w pobliżu Ołomuńca.
19:42 29.03.2020
W ciągu ostatniej doby w Luksemburgu stwierdzono 119 nowych infekcji nowym koronawirusem. Jak dotąd zdiagnozowano obecność tego patogenu u 1950 osób.

Liczba zgonów wzrosła o kolejne trzy, do 21.
19:41 29.03.2020
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Turcji wzrosła w ciągu ostatniej doby o 23 i wynosi 131, a ilość potwierdzonych przypadków zakażenia zwiększyła się w tym czasie o 1 815, do łącznie 9 217.
19:40 29.03.2020
19:38 29.03.2020
19:25 29.03.2020
Wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w przemieszczaniu się i kontaktach społecznych mogą obowiązywać w jakiejś formie przez pół roku lub dłużej; zbyt wczesne ich zniesienie grozi drugą falą epidemii – ostrzegła w niedzielę zastępczyni głównego lekarza Anglii Jenny Harries.
18:45 29.03.2020
Syryjskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o śmierci kobiety zainfekowanej koronawirusem. Jest to pierwszy śmiertelny przypadek osoby zakażonej SARS-CoV-2 w kraju, w którym od dziewięciu lat trwa konflikt zbrojny.
17:57 29.03.2020
Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, certyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia, wesprze misję polskich lekarzy do Włoch. Polacy będą pomagać w walce z pandemią koronawirusa w szpitalu polowym w Brescii. W
17:53 29.03.2020
Zatwierdzone w niedzielę przez rząd Hiszpanii restrykcje dla pracowników w opuszczaniu domu podczas epidemii koronawirusa zostały oprotestowane przez część władz wspólnot autonomicznych.

Regiony krytykują też rząd centralny za braki materiałów medycznych.
17:23 29.03.2020
Minister finansów niemieckiego landu Hesja Thomas Schaefer popełnił samobójstwo – wynika ze wstępnych ustaleń śledczych.

Szef regionalnego rządu Volker Bouffier wyraził przypuszczenie, że Schaefer odebrał sobie życie przez obawy o skutki obecnego kryzysu epidemicznego.
17:21 29.03.2020
Trwa ewakuacja ciężko chorych pacjentów z wschodniej części Francji – z Alzacji i Lotaryngii oraz z Burgundii. Placówki medyczne w tych regionach są przepełnione, na oddziałach intensywnej terapii tamtejszych szpitali brakuje łóżek.
16:52 29.03.2020
Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Bułgarii wyniosła 346 w niedzielę po południu, po odnotowaniu ośmiu nowych przypadków w Sofii; po śmierci kolejnych dwóch zainfekowanych osób ogólny bilans ofiar śmiertelnych to osiem.
16:47 29.03.2020
W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd 42,783 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.
16:46 29.03.2020
1702 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 867 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 10 tysięcy i 431 zgonów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Belgii.
16:42 29.03.2020
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W stolicy Japonii Tokio potwierdzono w niedzielę 68 nowych przypadków zakażenia korona wirusem.

Od początku epidemii koronawirusa w Japonii do niedzielnego popołudnia czasu lokalnego potwierdzono ponad 1800 zakażeń koronawirusem, w tym 712 wśród pasażerów i członków załogi statku wycieczkowego Diamond Princess. Zmarło dotąd 55 osób, w tym 10 z wycieczkowca.
16:40 29.03.2020
Rząd Hiszpanii przeznaczył 24 mln euro z funduszu ds. walki z epidemią na projekt badawczy dotyczący terapii osoczem w leczeniu Covid-19 – podała dyrektor ds. zdrowia Instytutu Zdrowia im. Carlosa III, Raquel Yotti.
(fot. REUTERS/Sergio Perez)
16:37 29.03.2020
Rywalizujący w koszykarskiej lidze NBA klub New York Knicks poinformował o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u swojego właściciela Jamesa L. Dolana.

Dodano, że już wcześniej 64-latek podjął decyzję o samoizolacji, a objawy choroby są niewielkie.
16:33 29.03.2020
16:07 29.03.2020
W Słowenii z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 11 osób, w tym dwie w ciągu ostatniej doby. Liczba osób zakażonych wzrosła w tym okresie o 46 i obecnie wynosi 730.
15:58 29.03.2020
Stan relacji polsko-amerykańskich w czasie rozwoju pandemii COVID-19 i wymiana informacji na temat możliwości wykrywania i zwalczania koronawirusa były przedmiotem rozmowy telefonicznej ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
15:38 29.03.2020
15:37 29.03.2020
Liczba zakażonych koronawirusem w Holandii przekroczyła w niedzielę 10 tysięcy.
15:34 29.03.2020
USA: W niedzielę potwierdzono 203 kolejne przypadki zakażenia kornawirusem oraz 8 ofiar śmiertelnych. Łączny bilans wynosi obecnie 123 781 wykrytych przypadków oraz 2229 zgonów.
15:29 29.03.2020
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Moskwie coraz więcej chorych na COVID-19 to ludzie młodzi i w średnim wieku – podał stołeczny sztab operacyjny. Ponad 40 procent zakażonych poniżej 40 roku życia korzysta z respiratorów.

Do tej pory w Rosji oficjalnie zarejestrowano 1534 przypadki zakażenia koronawirusem.
(fot. REUTERS/Maxim Shemetov)
15:26 29.03.2020
Komisja Europejska zapowiada zmiany w projekcie budżetu Unii po 2020 roku w związku z koronawirusem. Poinformowała o tym jej przewodnicząca Ursula von der Leyen w opublikowanym oświadczeniu.
15:25 29.03.2020
Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 209 i wynosi 1228.
15:13 29.03.2020
15:07 29.03.2020
Najnowsze dane: Od początku pandemii koronawirusa potwierdzono na świcie ponad 680 tys. przypadków zakażenia i ponad 31 tys. ofiar śmiertelnych.
(fot. REUTERS/Hannah McKay)
13:57 29.03.2020
1702 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 867 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 10 tysięcy i 431 zgonów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Belgii.

Kilka zgonów odnotowano również w kategorii wiekowej 25-44 lata.
13:03 29.03.2020
12:58 29.03.2020
Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.

Czytaj więcej: „Apel o totalne zawieszenie broni”
12:56 29.03.2020
Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarcha Cyryl zaapelował do wiernych, by powstrzymali się od odwiedzania świątyń i aby modlili się w domu. Poprosił także, by respektowali wymogi sanitarne nałożone w związku z pandemią koronawirusa.

W Rosji liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła w niedzielę 1500. W całym kraju rozpoczyna się w poniedziałek tydzień wolny od pracy zarządzony przez władze, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Zobacz więcej