Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Kobiety, które podziwiam najbardziej na świecie.” Premier pokazał wzruszające zdjecie

Od lewej: Wanda Kiałka, Lidia Lwow-Eberle, Mama, Teresa Partyka-Gaj (fot. Facebook)

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku zdjęcie swojej mamy w otoczeniu kobiet związanych z antykomunistycznym, powojennym podziemiem. „Za tymi ciepłymi uśmiechami kryją się niesamowite, choć często pełne cierpienia, życiorysy” – napisał.

„Czcimy tych, którzy przekazują młodym pokoleniom prawdę, co jest warta niepodległa Polska”

To niesamowita chwila móc dotknąć bohaterów niezłomnych, którzy nie dali się zniszczyć w najtrudniejszych czasach, kiedy walczyli o suwerenną...

zobacz więcej

„To będzie emocjonalny wpis, bo dotyczy Kobiet, które podziwiam najbardziej na świecie, a które uśmiechają się do Was ze zdjęć poniżej. (...) Jedna z nich to oczywiście moja Mama Jadwiga, która przysłała mi te zdjęcia z Polanicy, ze swojego spotkania z zaprzyjaźnionymi żołnierzami Armii Krajowej i Żołnierzami Wyklętymi" – czytamy.

Wśród kobiet jest Lidia Lwow-Eberle, która była sanitariuszką 5. Brygady Wileńskiej AK, dowodzonej przez mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszko”, a także Wanda Kiałka i Teresa Partyka-Gaj.

„Cieszę się, że moja Mama spędza dzień 1 marca, a więc Narodowy Dzień Pamięci »Żołnierzy Wyklętych«, w tak doborowym towarzystwie. Żałuję, że nie mogę być teraz w Polanicy, ale korzystając z okazji chciałbym tutaj oddać hołd tym wspaniałym Dziewczynom, dziś już starszym Paniom. I oddać hołd ich Leśnym Towarzyszom broni. Cześć i chwała Bohaterom! Niech Żyje Polska!” – napisał premier.

źródło:
Zobacz więcej