Raport

Epidemia koronawirusa

Pościg zakończony dachowaniem. Uciekający wcześniej napadli na sklepy

Mundurowym biorącym udział w pościgu nic się nie stało (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Dwaj mężczyźni napadali na sklepy w północnej Polsce. Na autostradzie A1 namierzyli ich policjanci, wywiązał się pościg zakończony dachowaniem uciekających – informuje RMF FM.

Pościg na Dolnym Śląsku. Poszukiwany taranował auta, policja użyła broni

Policjanci z Dolnego Śląska próbowali zatrzymać mężczyznę, który był poszukiwany i uznany za niebezpiecznego przestępcę. Mężczyzna wsiadł w auto,...

zobacz więcej

Do pierwszego napadu doszło w poniedziałek około godziny 11 w Żołędowie w powiecie bydgoskim. Trzy godziny później przestępcy sterroryzowali przedmiotem przypominającym broń pracowników sklepu we wsi Brzemiona w powiecie świeckim. Ostatniego napadu dokonali w Waćmierku w powiecie tczewskim.

Policja ustaliła, że sprawcy poruszali się fiatem tipo. Około godziny 19 w pobliżu bramek na autostradzie A1 w rejonie Turzna (woj. kujawsko-pomorskie) funkcjonariusze zauważyli samochód, którym mieli poruszać się podejrzani mężczyźni.

Wywiązał się pościg. Policjanci usiłowali zatrzymać auto i podczas manewrów doszło do uszkodzenia dwóch radiowozów. Fiat, którym poruszało się dwóch mężczyzn dachował.

– Mężczyźni ci trafili do szpitala – przekazała Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. Mundurowym biorącym udział w pościgu nic się nie stało.

źródło:
Zobacz więcej