Raport

Epidemia koronawirusa

Atak na wolontariusza zbierającego podpisy pod kandydaturą prezydenta Dudy

Wolontariuszowi zabrano teczkę zawierającą podpisy poparcia (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Atak na wolontariusza, który w Miastku (woj. pomorskie) zbierał podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy – poinformowali lokalni działacze PiS. Mężczyzna miał zostać uderzony w brzuch, wyrwano mu też teczkę z podpisami poparcia.

Zakłócał wystąpienia prezydenta. Zapowiedział, że dalej będzie to robił

Na jego spotkaniach (prezydenta Andrzeja Dudy – red.) z suwerenem nie da się zadawać pytań, więc krzyczymy, żeby usłyszał, co o nim myślimy. I...

zobacz więcej

Informację o zdarzeniu zamieściła w poniedziałek na Twitterze Anna Gańska-Lipińska. „W Miastku pobito wolontariusza (Prawa i Sprawiedliwości), który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Prezydenta (Andrzeja Dudy)” – napisała.

Opublikowała też oświadczenie lokalnych członków komitetu PiS w Miastku w tej sprawie. Wynika z niego, że do incydentu doszło w sobotę w godzinach wieczornych. „Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, Pan Mariusz Tandecki został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia ww. kandydata” – wskazano w oświadczeniu.

Działacze PiS potępili też „wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przede wszystkim fizycznej”. „Sytuacja, która wczoraj miała miejsce, budzi w nas duży niepokój. Za słowami Szefowej Sztabu Andrzeja Dudy, Pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc” – podkreślili działacze PiS z Miastka.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna ich druga tura – 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca.

źródło:

Zobacz więcej