Raport

Epidemia koronawirusa

Członek sztabu Bosaka: Obniżenie wieku emerytalnego to nie była słuszna decyzja

Przedstawiciel Konfederacji tłumaczył, że Polacy powinni dłużej pracować, by wypracować sobie lepsze emerytury (fot. PAP/Mateusz Marek)

– Obniżenie wieku emerytalnego nie było słuszną decyzją rządu, dlatego, że istnieje problem niskich emerytur, wycofywania ludzi z rynku pracy – mówił w rozmowie z Radiem Wnet prezes Ruchu Narodowego i członek sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka Robert Winnicki. Wiek emerytalny do 67 lat podwyższyła za swoich rządów koalicja PO-PSL. Rząd Zjednoczonej Prawicy przywrócił poprzednie zasady.

Działacze Konfederacji napadnięci podczas zbierania podpisów na Krzysztofa Bosaka

Dwóch działaczy Konfederacji, którzy zbierali podpisy poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka w wyborach na prezydenta RP, zostało napadniętych...

zobacz więcej

Przedstawiciel Konfederacji tłumaczył, że Polacy powinni dłużej pracować po to, by wypracować sobie lepsze emerytury. Oskarżył rząd Zjednoczonej Prawicy o prowadzenie „polityki w krótkich majteczkach” i składanie „obietnic, które będą katastrofą dla państwa”.

Dzień wcześniej likwidację innego realizowanego przez Zjednoczoną Prawicę programu społecznego zapowiedział Dobromir Sośnierz, również poseł Konfederacji. Jego zdaniem należy zaniechać wypłacania rodzicom świadczenia 500 Plus.

Zarówno krytyka 500 Plus jaki i zapowiedzi grożącej Polsce w wyniku realizacji programu Zjednoczonej Prawicy katastrofy to wątki poruszane przez polityków związanych z dawną koalicją PO-PSL.

Mimo to Winnicki w rozmowie z Radiem Wnet zapewnił, że to właśnie Konfederacja stanowi jedyną opozycję przeciw „zjednoczonemu okrąglemu stołowi, którego kolejnym wcieleniem jest obecny rząd i ta prezydentura”.

źródło:
Zobacz więcej