Raport

Epidemia koronawirusa

Włochy zamykają się przed koronawirusem. Izolowane całe gminy

Słynny wenecki karnawał zakończy się dwa dni wcześniej niż zwykle (fot. Reuters/Manuel Silvestri)

Dwa dni wcześniej niż zwykle zakończy się karnawał w Wenecji. Swoje koncerty odwołuje też mediolańska La Scala. Masowe imprezy sportowe przesuwane są na inny termin. Na tym nie koniec, bo już całe gminy izolowane są od reszty kraju. Włochy zamykają się przed koronawirusem.

Koronawirus szerzy się we Włoszech. Polski konsulat wydał ostrzeżenie

W związku z szerzeniem się koronawirusa we Włoszech, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie zaleca unikanie w miarę możliwości...

zobacz więcej

Z powodu groźnej choroby mediolański teatr odwołał wszystkie spektakle. Poinformowano o tym kilka godzin przed zaplanowanym na godzinę 20 w niedzielę recitalem polskiej gwiazdy sceny operowej Aleksandry Kurzak.

Decyzję podjęto w oczekiwaniu na zarządzenia właściwych organów władzy, choć burmistrz stolicy Lombardii, Giuseppe Sala powiedział, że nie wyobraża sobie tego, aby zamknąć miasto z powodu obecnego kryzysu. Nie wykluczył natomiast odwołania masowych imprez.

Właśnie taką decyzję podjął już przewodniczący władz regionalnych Wenecji Euganejskiej Luca Zaia, który w porozumieniu z ministrem zdrowia Włoch Roberto Speranzą, odwołał wszystkie imprezy karnawału w Wenecji, począwszy od północy z niedzieli na poniedziałek. Oznacza to, że słynny wenecki karnawał zakończy się dwa dni wcześniej niż zwykle

W związku z wirusem na północy Włoch odwołano także dziesiątki imprez sportowych, w tym cztery mecze piłkarskiej Serie A.

We Włoszech odnotowano 132 przypadki zarażeń koronawirusem. To najnowszy bilans choroby COVID-19, która rozprzestrzenia się od kilku dni na Półwyspie Apenińskim. Jedenaście gmin, w których znajdują się ogniska zachorowań, odizolowano od reszty kraju

Jak poinformował szef Obrony Cywilnej Włoch Angelo Borrelli, najwięcej zarażonych jest na północy kraju. W Lombardii - 80 chorych, w Wenecji Euganejskiej - 24, w Piemoncie - 6, w Emili- Romanii - 9. W stołecznym Lacjum - dwie, które przebywają w szpitalu Spallanzani w Rzymie.

Dotychczasowy bilans groźnego wirusa we Włoszech – najwyższy w Europie – to ponad sto potwierdzonych przypadków i trzy ofiary śmiertelne.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE NA TEMAT EPIDEMII KORONAWIRUSA

źródło:
Zobacz więcej