Raport

Epidemia koronawirusa

Wójt w stanie krytycznym po pobiciu. Zatrzymano syna

Barbara Kaczmarek trafiła do szpitala z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

W stanie krytycznym trafiła do szpitala wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek. 58-letnia kobieta została dotkliwie pobita. Policja zatrzymała jej 34-letniego syna. Okoliczności sprawy bada policja pod nadzorem prokuratora.

Nagranie z chwili pobicia zapaśnika z Poznania. To był jeden cios

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment pobicia zapaśnika z Poznania Dominika Sikory. Jest prawdziwe i zostało włączone do śledztwa...

zobacz więcej

Informację jako pierwsze podało Radio Łódź. – 58-letnia kobieta trafiła do szpitala w piątek wieczorem w stanie krytycznym, z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy – potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

– Pogotowie powiadomił jej syn, który twierdził, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku. Biegły stwierdził jednak, że uraz głowy jest prawdopodobnie konsekwencją pobicia. W tej sprawie został zatrzymany 34-letni syn kobiety – dodał.

Prokurator dodał, że na miejscu zamieszkania kobiety trwa dokładne ustalanie okoliczności zdarzenia, zabezpieczane są ślady. Śledczy w najbliższym czasie podejmą decyzję, co do ewentualnych zarzutów wobec zatrzymanego.

Rzecznik poinformował, że kobieta jest nieprzytomna. Jej stan jest określany jako krytyczny.

Kaczmarek funkcję wójta gminy Zgierz sprawuje od 2014 roku. Jest pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko.

źródło:

Zobacz więcej