Raport

Epidemia koronawirusa

Wałęsa odnosi się do ujawnionych nagrań. Oskarża Annę Walentynowicz

Anna Walentynowicz zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

„Co do Kulczyka to był najbardziej uczciwy i porządny Kapitalista jakiego w życiu poznałem ..” (pisownia oryginalna) – napisał na Facebooku Wałęsa. O publikację taśm, na których nagrano rozmowę Leszka Millera z Janem Kulczykiem, b. prezydent oskarżył onet.pl i wp.pl, chociaż ujawnił je portal tvp.info. Pod wpisem wywiązała się dyskusja, w której Wałęsa zaczął rzucać oskarżenia pod adresem nieżyjącej od 10 lat Anny Walentynowicz.

Pereira o taśmach: w prywatnych rozmowach potwierdzają to, co mówią ich oponenci publicznie

– To kolejna sytuacja, w której niestety tylko przez ujawnienie tego, co miało być ukryte, dowiadujemy się prawdy. Bohaterowie tego nagrania prawdy...

zobacz więcej

„Perfidnym kłamcom z ONETU i Wirtualnej Polski odpowiadam, faktami, dowodami, nazwiskami do sprawdzenia. Co do Kulczyka to był najbardziej uczciwy i porządny Kapitalista jakiego w życiu poznałem ..” – napisał na Facebooku Wałęsa. O publikację taśm oskarżył onet.pl i wp.pl, chociaż ujawnił je portal tvp.info. Do wpisu dołączył zdjęcia gazet, w których opisano jego „skok przez płot”.

Pod wpisem wywiązała się dyskusja. Jeden z internautów przypomniał zadane przez Annę Walentynowicz pytanie, dlaczego Lech Wałęsa mówił o przeskoczeniu płotu, „podczas gdy na strajk 14.08.1980 r. został dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni”?

Do tych słów ustosunkował się w niewybrednych słowach były prezydent.

„Głupiec czy o rozum pyta. Człowieku jakie jeszcze mogą być dowody Może chcesz dowody o P. Walentynowicz to mogę przesłać” – napisał.

Na komentarz internauty, że „państwo Gwiazdowie, Wyszkowski i śp. Walentynowicz mieli rację” Wałęsa odpisał: „Zostali przyjęci do pracy w IPN bez kwalifikacji a Wyszkowski z przegranym wyrokiem sądowym w tej sprawie a po co, a po to by zrobić teczki Kiszczaka”.

„Pytania te napisała SB dla p. Walentynowicz mogę udowodnić” – napisał w innym komentarzu.

Były premier SLD: Wałęsę do stoczni przywieziono. Portal tvp.info ujawnia rozmowę Kulczyk-Miller

Film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława...

zobacz więcej

Portal tvp.info opublikował dziś nagranie z restauracji Amber Room z 2013 r. Uwieczniona na taśmie rozmowa toczyła się między Leszkiem Millerem i Janem Kulczykiem.

– Jedna rzecz nie jest prawdziwa, Lechu (Wałęsa), niestety, nie skakał przez żaden płot – mówi na ujawnionych nagraniach Kulczykowi Miller. Jak wskazuje, Wałęsę do stoczni „przywieźli”.

Rozmowa dotyczyła m.in. postaci byłego prezydenta i jej przedstawienia w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Nie wszystkie sceny wiernie oddawały rzeczywisty przebieg wydarzeń – wynika z rozmowy nieżyjącego już biznesmena i byłego premiera.

źródło:
Zobacz więcej