Raport

Epidemia koronawirusa

Zdobył Oscara. Potem uratował krowę i nowo narodzone cielę przed śmiercią w rzeźni [WIDEO]

Dzień po zdobyciu Oscara dla najlepszego aktora za rolę w obsypanym nagrodami „Jokerze”, a następnie wygłoszeniu przemówienia, w którym mówił o trudnej sytuacji krów i cieląt wykorzystywanych w hodowli zwierząt, Joaquin Phoenix uratował z rzeźni krowę i jej cielę z rzeźni w Los Angeles.

Tweet z nazwiskami zdobywców tegorocznych Oscarów? Przeczytało go 3,4 mln osób

Kontakt na Twitterze z fanami nagradzania filmów Oscarami nie jest złym pomysłem. Pod warunkiem, że umie się tweety publikować. Jeśli tak nie...

zobacz więcej

Krowa ocieliła się w rzeźni. Zarówno ona, jak i cielę miały zostać zabite. Phoenix pojechał do rzeźni, by uratować zwierzęta, które na skutek interwencji zakończonej sukcesem, trafiły do ośrodka dla zwierząt Farm Sanctuary, gdzie mają żyć w spokoju aż do naturalnej śmierci. Aktor nazwał krowę imieniem Liberty, a jej córkę – Indigo.

Na opublikowanym przez Farm Sanctuary wideo widać, jak aktor rozmawia z właścicielem rzeźni i wyjaśnia mu, w jaki sposób zabijane są zwierzęta. Właściciel zarzeka się, że stosuje najbardziej humanitarne metody uboju bydła w Stanach. Dodał, że fakt, iż pozwala matce zostać przy dziecku po narodzinach, jest ewenementem na skalę kraju. Ostatecznie zgodził się wydać aktorowi zwierzęta. Aktor wydał oświadczenie, w którym wyraził podziękowania dla właściciela rzeźni.

„Nigdy nie myślałem, że znajdę przyjaźń w rzeźni, ale spotkanie z Anthonym otworzyło moje serce na jego. Zdałem sobie sprawę, że możemy mieć więcej podobieństw niż różnic. Bez jego gestu dobroci, Liberty i jej cielę Indigo skończyłyby straszliwą śmiercią” – czytamy.

„Mam nadzieję, że będzie nam dane oglądać, jak Indigo dorasta ze swoją mamą Liberty w Farm Sanctuary, że będziemy zawsze pamiętać, że przyjaźnie mogą zrodzić się w najbardziej niespodziewanych miejscach i nie zważając na nasze różnice, będziemy kierować się życzliwością i współczuciem” – zaapelował Phoenix.

Aktor od dawna apeluje o humanitarne traktowanie zwierząt i troskę o planetę. Jest weganinem, a w trakcie największych gal nagrody odbierał wciąż w tym samym smokingu, by dać przykład, że nawet małe gesty pomagają dbać o środowisko.

źródło:
Zobacz więcej