Raport

Epidemia koronawirusa

„Powtórzyłem fałszywe pogłoski”. Miller komentuje publikację portalu tvp.info

Były premier odniósł się do nagrań jego rozmowy z biznesmenem Janem Kulczykiem (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

„Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni w celu kierowania strajkiem. Także według polityki historycznej PiS to niemożliwe. Przywódcą strajku był bowiem kto inny...” – napisał na Twitterze Leszek Miller. Były premier odniósł się w ten sposób do opublikowanych dziś przez portal tvp.info nagrań jego rozmowy z biznesmenem Janem Kulczykiem.

Były premier SLD: Wałęsę do stoczni przywieziono. Portal tvp.info ujawnia rozmowę Kulczyk-Miller

Film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława...

zobacz więcej

Miller przeprosił byłego prezydenta za sformułowania, które zostały uwiecznione na taśmach. Słychać tam, jak mówi, że „Lechu, niestety, nie skakał przez żaden płot”. Polityk nazwał wypowiedziane przez siebie samego słowa „powielaniem fałszywych plotek”.

Były premier w rządzie SLD stwierdził, że także polityka historyczna PiS nie pokrywałaby się z przedstawioną wówczas przez niego wersją wydarzeń.

„Przywódcą strajku był bowiem kto inny...” – napisał, prawdopodobnie sugerując obozowi rządzącemu przypisywanie sobie cudzych zasług.

Portal tvp.info opublikował dziś nagranie z restauracji Amber Room z 2013 r. Uwieczniona na taśmie rozmowa toczyła się między Leszkiem Millerem i Janem Kulczykiem.

– Jedna rzecz nie jest prawdziwa, Lechu (Wałęsa), niestety, nie skakał przez żaden płot – mówi na ujawnionych nagraniach Kulczykowi Miller. Jak wskazuje, Wałęsę do stoczni „przywieźli”.

Rozmowa dotyczyła m.in. postaci byłego prezydenta i jej przedstawienia w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Nie wszystkie sceny wiernie oddawały rzeczywisty przebieg wydarzeń – wynika z rozmowy nieżyjącego już biznesmena i byłego premiera. PRZECZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE NA TEMAT ROZMOWY MILLERA Z KULCZYKIEM O WAŁĘSIE

źródło:
Zobacz więcej