Raport

Epidemia koronawirusa

Nitras: Duda poszedł w płaszczu do normalnego sklepu. Internauci: Miał iść w dresie?

Wielu internautów zastanawiało się, co właściwie polityk PO miał na myśli (fot. PAP/Leszek Szymański)

Tuż przed wizytą w Turku prezydent Andrzej Duda zatrzymał się w osiedlowym sklepie, gdzie kupił chleb i kawałek pasztetowej. Zakupy głowy państwa zwróciły uwagę posła PO Sławomira Nistrasa, który napisał na Twitterze, że Duda przebywał w „normalnym sklepie” w lakierkach, krawacie i płaszczu. Komentarz parlamentarzysty zdziwił internautów.

Wielu internautów zastanawiało się, co właściwie Nitras miał na myśli. „Pan poseł szuka na siłę czegoś, do czego mógłby się przyczepić” – stwierdził jeden z komentujących.

Użytkownicy Twittera zastanawiali się także, w co – zdaniem Nitrasa – powinien być zatem ubrany prezydent podczas robienia zakupów w sklepie. Pod wpisem polityka PO znalazło się również sporo komentarzy o żartobliwej treści. Jeden z internautów zarzucił Nitasowi, że napisał nieprawdę, ponieważ Andrzej Duda na spoktaniu z wyborcami w Turku nie miał krawata.

Duża część komentujących podeszła jednak do wpisu posła Nitrasa całkiem poważnie. Politykowi przypomniano m.in. jak w eleganckim stroju kupował owoce na targu, czy z Rafałem Trzaskowskim, ubrani w garnitury, jeździli rowerami miejskimi po ulicach Szczecina.

Użytkownicy Twittera „odkopali” także zdjęcia innych polityków PO, w okolicznościach znacznie bardziej „terenowych”. Jak zauważyli – wówczas opozycja nie miała nic przeciwko fotografowaniu się w garniturach i „lakierkach”.

Kontrowersyjna sytuacja związana z ubiorem przytrafiła się także nowemu przewodniczącemu PO Borysowi Budce.

źródło:
Zobacz więcej