Raport

Epidemia koronawirusa

Morderca zabił w więzieniu dwóch pedofili. Jeden z nich oglądał kanał dla dzieci

Mężczyzna odsiaduje już wyrok dożywotniego więzienia za zabójstwo w 2009 roku (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

41-letni Jonathan Watson – odbywający karę więzienia za zabójstwo – wyznał w liście, że śmiertelnie pobił laską inwalidzką dwóch pedofili. Kilka godzin wcześniej mężczyzna prosił o przeniesienie do innej celi, ale został wyśmiany. Powodem kolejnego zabójstwa był bezpośrednio fakt, że jeden z pedofili zaczął oglądać w telewizji kanał przeznaczony dla dzieci.

„Kasta”: Śmierć 3-latka. Sąd złagodził wyrok dla pedofila

Ta zbrodnia zelektryzowała opinię publiczną. W 2017 r. Steve V. zgwałcił i pobił śmiertelnie w Wieruszowie w woj. łódzkim 3-letniego syna swojej...

zobacz więcej

Watson odsiaduje już wyrok dożywotniego więzienia za morderstwo w 2009 r. Kilka dni przed atakiem jego klasyfikacja bezpieczeństwa została zmieniona i został przeniesiony z jednoosobowej celi do celi o niższym poziomie bezpieczeństwa.

41-latek napisał w liście do gazety „Bay Area News Group”, że kilka dni po przybyciu do więzienia jeden z pedofili został przeniesiony do jego celi. Watson uważał, że mężczyzna drwi z innych więźniów, oglądając programy telewizyjne dla dzieci.

Dwie godziny przed atakami Watson zgłosił strażnikowi więziennemu, że musi zostać z powrotem przeniesiony do jednoosobowej celi; jak twierdzi, strażnicy go wyśmiali. Kiedy pedofil znowu włączył kanał dla dzieci, Watson zaatakował go laską inwalidzką.

Jak relacjonował w liście mężczyzna, po ataku opuścił celę i poszukał strażnika. „Po drodze zobaczyłem znanego handlarza dziećmi i pomyślałem, że wszystkim wyświadczę przysługę” – napisał Watson.

Obaj pedofile zostali zaatakowani laską inwalidzką. Jak wykazała sekcja zwłok, mieli liczne obrażenia głowy. 48-letni David Bobb zmarł na miejscu, 62-letni Graham De Luis-Conti został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł trzy dni później.

źródło:
Zobacz więcej