Raport

Epidemia koronawirusa

Posłanka Lewicy tłumaczy wybór Biedronia. „Ciosek? To skarbnica wiedzy”

Jest to skarbnica wiedzy. Powinniśmy się uczyć od osób, które są doświadczone – powiedziała w programie „Twój Wybór” posłanka Wiosny Monika Pawłowska. Odniosła się w ten sposób do faktu, że Robert Biedroń wybrał na swojego doradcę ds. międzynarodowych Stanisława Cioska, byłego ministra w rządzie gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Biedroń wprowadza komunistów do Pałacu. Zbudują most ze Wschodem

Platforma wyprowadziła ich na salony. Robert Biedroń ze Stanisławem Cioskiem chce ich wprowadzić do Pałacu. Komuniści znów przewodnią siłą narodu?...

zobacz więcej

Posłanka Wiosny przypomniała, że Ciosek był m.in. wieloletnim doradcą byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. – Prezydent Kwaśniewski jest oceniany jako najlepszy prezydent, więc nie rozumiem skąd to zaskoczenie – powiedziała Pawłowska.

W środę Robert Biedroń wystąpił z Cioskiem na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie, zorganizowanej przed Pałacem Prezydenckim. Kandydat Lewicy na prezydenta mówił, że Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

Ciosek należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był też członkiem Komitetu Centralnego PZPR. Wchodził w skład rządu Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego jako minister-członek Rady Ministrów do spraw związków zawodowych. Przez pewien czas pełnił też jednocześnie funkcję ministra pracy, płac i spraw socjalnych.

źródło:
Zobacz więcej