Raport

Epidemia koronawirusa

„Pokazuję prezydentowi środkowy palec”. Awantury sympatyków Kidawy-Błońskiej w Łowiczu [WIDEO]

Pokazuje pani prezydentowi środkowy palec? – pytał zwolenniczkę opozycji trzymającą wulgarny transparent dziennikarz portalu tvp.info. – Tak – odpowiedziała. To kolejna sytuacja, gdy przeciwnicy prezydenta Andrzeja Dudy zakłócają wydarzenia z jego udziałem.

Zakłócali uroczystości, krzyczeli „Duda, ty ch***”. Kidawa-Błońska pogratulowała [WIDEO]

Powrót Polski nad morze należał do najważniejszych wydarzeń, które Polskę ukształtowały i budowały naszą historię – mówił prezydent Andrzej Duda w...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda wyruszył w trasę po Polsce, by spotkać się z wyborcami. W pierwszej kolejności odwiedził Łowicz, gdzie oprócz zwolenników przywitali go przeciwnicy, którzy próbowali zakłócić spotkanie.

Wśród nich znalazła się kobieta z transparentem, na którym narysowany był wulgarny gest wyciągniętego środkowego palca. Dziennikarz portalu tvp.info dopytywał, kto jest adresatem treści transparentu.

– A komu pani pokazuje ten palec? – zapytał dziennikarz.

– Prezydentowi, żeby nie podpisywał (ustawy - red.) – odpowiedziała kobieta.

– Podpisuje pani środkowy palec prezydentowi? – dopytywał.

– Tak – potwierdziła.

To nie pierwszy przypadek, kiedy zwolennicy opozycji próbują zakłócić uroczystości i spotkania z udziałem prezydenta. 10 lutego w Pucku w trakcie oficjalnych uroczystości państwowych pojawili się manifestanci niosący transparenty z napisem „Przestańcie łgać. WyPAD 2020”. Wśród wznoszonych okrzyków można było usłyszeć: „Marionetka”, „Będziesz siedział”, „Republika Banasiowa”, „Przestań kraść”. Jeden z demonstrantów skandował wulgarnie: „Duda, Duda, ty ch***”.

W czwartek w Łowiczu szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zaapelowała o kampanię wyborczą bez nienawiści.

Łowicz był pierwszym przystankiem DudaBusa, którym walczący o drugą prezydencką kadencję Andrzej Duda objedzie około stu miejscowości w Polsce. W czwartek odwiedzi jeszcze Turek.

źródło:
Zobacz więcej