Raport

Epidemia koronawirusa

Masakra w okolicach Frankfurtu. Wiele ofiar śmiertelnych w dwóch strzelaninach

Ciało sprawcy ataku w Hanau koło Frankfurtu znaleziono w jego mieszkaniu. Ujawniono tam także zwłoki matki napastnika – poinformowała w czwartek niemiecka policja. Mężczyzna zabił 9 osób, kilka kolejnych poważnie ranił. Śledczy wychodzą z założenia, że morderca działał sam, a następnie popełnił samobójstwo.

Strzelanina w Berlinie. Są ofiary, podejrzani uciekli

Jedna osoba została zabita, a cztery zostały ranne w wyniku strzelaniny, do której doszło późno w nocy w piątek przed halą widowiskowo-sportową...

zobacz więcej

Zamachowiec działał z pobudek radykalnie prawicowych – wynika z ustaleń dziennika „Bild”. Mężczyzna zostawił list i nagranie wideo, w których przyznaje się do winy.

Policja nie upubliczniła treści pozostawionej wiadomości i nagrania, ale z informacji, do których dotarł tabloid, wynika, że morderca, Tobias R., prezentuje w nich „poglądy, z których wiele ma charakter skrajnie prawicowy”.

Policja wychodzi z założenia, że morderca działał sam, potem popełnił samobójstwo. Z ustaleń dziennika „Bild” wynika, że był on obywatelem Niemiec i miał pozwolenie na broń myśliwską. W samochodzie mężczyzny znaleziono amunicję.

Jak informuje policja, pierwszy atak na bar miał miejsce w śródmieściu Hanau ok. godz. 22. Do baru z wodnymi fajkami wtargnął zamachowiec i strzelił z pistoletu do czterech osób. Świadkowie twierdzą, że zamachowców mogło być kilku i po ataku odjechali spod baru czarnym samochodem.

Atak nożownika w pociągu. Zabarykadował się w toalecie

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście – Piła Główna mężczyzna chciał nożem dźgnąć funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Napastnik trafił w...

zobacz więcej

Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze, oddalonym o 2,5 km, w dzielnicy Kesselstadt. Tutaj zamachowiec bądź zamachowcy strzelili prawdopodobnie do 10 osób. Świadkowie napadu w regionalnym radiu mówili, że słyszeli osiem lub dziewięć strzałów; nie są też zgodni, czy zamachowiec był jeden, czy też było ich kilku.

W trakcie akcji poszukiwawczej policja przeszukiwała miasto z pomocą helikopterów. Zablokowano drogi wyjazdowe z miasta. Do Hanau przybyły dodatkowe oddziały policji z okolicy.

Policja nie komentuje doniesień mediów, w tym „Bilda”, który podał hipotezę, że zamach był skierowany przeciwko Kurdom. Policja nie podaje do publicznej wiadomości nazwisk ofiar ani ich przynależności etnicznej.

Hanau położone jest około 20 km na wschód od Frankfurtu nad Menem i ma prawie 100 tys. mieszkańców.

źródło:

Zobacz więcej