Raport

Epidemia koronawirusa

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego: jak zdobyć kartę wstępu?

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca. By wejść na pl. Piłsudskiego, na którym odbędą się główne uroczystości beatyfikacyjne, trzeba zadbać o kartę wstępu. A na to czas jest do połowy marca.

Kard. Nycz powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Kard. Kazimierz Nycz powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 r. na pl....

zobacz więcej

Beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego zaplanowano na niedzielę 7 czerwca na godz. 12. Odbędzie się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Po mszy świętej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przejdzie procesja z relikwiami nowego błogosławionego.

Aby wejść na plac Piłsudskiego i uczestniczyć w mszy beatyfikacyjnej, potrzebna będzie karta wstępu. Ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej w „Wiadomościach” wyjaśnił, jak ją zdobyć.

– Trzeba pójść do proboszcza w swojej parafii i zgłosić chęć uczestnictwa. Bo to parafie zbierają listy uczestników ze swojego terytorium – wyjaśnił.

Najlepiej zrobić to do 15 marca. Diecezje przekażą listy komitetowi organizacyjnemu, który wyda karty wstępu. Wejściówki będzie można odebrać w swojej parafii.

Polacy mieszkający za granicą muszą skontaktować się z polskimi misjami katolickimi. W razie trudności trzeba skorzystać ze strony prymaswyszynski.pl. Za jej pośrednictwem należy wysłać mail w sprawie uczestnictwa w beatyfikacji.

Warto też śledzić stronę internetową przygotowaną specjalnie z tej okazji, bo zawiera wszystkie praktyczne informacje dla tych, którzy planują na beatyfikację udać się do Warszawy.

źródło:
Zobacz więcej