RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wkrótce na GPW spółka z branży gier

„PB” podał, że „przemodelowanie modelu działalności IQ Partners odbędzie się bez emisji akcji czy zmian w akcjonariacie” (fot. Shutterstock/ katjen)

Notowany na GPW fundusz venture capital zmienia model biznesowy. Połączy się ze spółką PunkPirates i skoncentruje na robieniu gier – podaje „Puls Biznesu”.

Warszawska giełda może przejąć słowacką. „Negocjacje są zaawansowane”

Na szczeblu rządowym prowadzone są rozmowy na temat przejęcia przez Giełdę Papierów Wartościowych rynku w Bratysławie – ujawnia „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

„Puls Biznesu” zapowiada, że „niebawem na głównym parkiecie GPW może pojawić się kolejna spółka z branży gier”. „Kapitalizacja notowanego od 13 lat na giełdzie funduszu IQ Parters nie satysfakcjonuje jego głównych akcjonariuszy, dlatego spółka podjęła decyzję o przeglądzie opcji strategicznych” – dodano.

„Wierzymy, że po uproszczeniu grupy kapitałowej, koncentracji na jednej działalności rynek doceni IQ Partners i znajdzie to odzwierciedlenie w wycenie spółki. Dążymy do tego, by rynek przestał postrzegać nas jako fundusz venture capital ze skomplikowaną strukturą” – zaznaczył w rozmowie z gazetą Maciej Hazubski, prezes IQ Partners.

Jak poinformowano, „po kilku miesiącach namysłu wybór padł właśnie na branżę gier”.

„Decyzja o zmianie modelu biznesowego oraz postawieniu na produkcję gier wirtualnej rzeczywistości wynika z naszego przeświadczenia, że GPW ma wielki potencjał bycia liderem w projektach dotyczących gier. Polscy inwestorzy, zarówno instytucjonalni, jak i indywidualni, bardzo dobrze rozumieją tę branżę, a to umożliwia spółkom pozyskiwanie kapitału, a akcjonariuszom zapewnia płynność i atrakcyjne wyceny” – powiedział prezes.

„PB” podał, że „przemodelowanie modelu działalności IQ Partners odbędzie się bez emisji akcji czy zmian w akcjonariacie”.

„Fundusz nie zamierza zaczynać od początku. Kupił 100 proc. udziałów w spółce PunkPirates. Nie zapłacił dużo – tylko wartość nominalną, czyli 5 tys. zł. W kolejnym kroku, po uzyskaniu zgody walnego zgromadzenia, obie firmy połączą się, a nowy podmiot przyjmie nazwę PunkPirates” – dodano.

źródło:

Zobacz więcej