Syn Zenka Martyniuka porwany dla okupu. To zemsta miejscowych rzezimieszków

Porwanie Daniela, syna Zenona Martyniuka, było zwykłym aktem zemsty miejscowych przestępców. Mężczyźni na kilka lat trafili do więzienia, ponieważ Zenek z kolegą nie chcieli stać na czatach, gdy ci okradali Pewex. Historię z minionego wieku pokazano w filmie „Zenek”, fabularyzowanej biografii gwiazdy disco polo, który właśnie wchodzi do kin.

Uroczysta premiera filmu „Zenek”. Martyniuk: To bardzo fajne uczucie

To będzie hit! W poniedziałek swoją premierę miał film „Zenek”, opowiadający historię największej gwiazdy disco polo Zenona Martyniuka. Obraz...

zobacz więcej

Przestępcy, gdy po latach wyszli zza kratek, szukali łatwych pieniędzy i postanowili porwać Daniela dla okupu. Na szczęście dziecko udało się odbić z rąk porywaczy.

Tragiczna historia przydarzyła się jednak nie Zenkowi, a innemu muzykowi disco polo – Sławomirowi Świerzyńskiemu z zespołu Bayer Full. Bohater najnowszego filmu przyznaje jednak w rozmowie z „Super Expressem”, że „pozwolił scenarzystom na odrobinę pikanterii”.

– Tak nie było w rzeczywistości. Nigdy w życiu nie poszedłem na żaden włam. Mój bohater bardzo przeżył to całe zdarzenie, ja na szczęście nie przeżyłem takich rzeczy w realu, ale na potrzeby filmu Janek Hryniak takie rzeczy wymyślił – podkreśla Zenek.

– Przy fabule musi być coś z dreszczykiem – dodaje żona artysty, Danuta. – Też stwierdziłem, że trochę pikanterii nie zaszkodzi, więc pozwoliłem scenarzystom na to – przyznaje Zenek.

Film opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Martyniuka do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom.

W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów – Jakub Zając zagrał artystę z początków kariery, jeszcze w latach 80., natomiast Krzysztof Czeczot – dojrzałego, osiągającego spektakularne Martyniuka, sukcesy gwiazdę disco polo. Na ekranie zobaczymy również m. in. Jana Frycza, Piotra Cyrwusa i Klarę Bielawkę.

„Zenek” – film produkcji Telewizji Polskiej – od dziś, 14 lutego, w kinach.

źródło:
Zobacz więcej