RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier chwali min. Kamińskiego: Profesjonalizacja polskich służb to jego zasługa

To, że dzisiaj polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim, jest wielką zasługą ministra Mariusza Kamińskiego – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych.

„Złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia”

Mam dla funkcjonariuszy zawsze ten sam przekaz – złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia – powiedział w...

zobacz więcej

Morawiecki ocenił, że Mariusz Kamiński to „najlepszy koordynator służb specjalnych, jakiego miała Polska od bardzo dawna”. – Przy okazji chcę powiedzieć, że życie nie jest czarno-białe i owszem, również bardzo wiele zawdzięczamy panu ministrowie Marianowi Banasowi - szefowi KAS. Warto to podkreślić, dla oddania sprawiedliwości. Jest dzisiaj rzeczą dla mnie niepozostawiającą żadnych wątpliwości, że profesjonalizacja naszych służb specjalnych, działanie kontrwywiadu, wywiadu, podniesione zostało na zupełnie niespotykany poziom – mówił.

Premier krytykował również opozycję z PO za jeden z ich postulatów programowych – likwidację CBA. – To co chcecie powołać? Centralne Biuro Korupcyjne? – ironizował Morawiecki.

– Jest przecież rzeczą oczywistą, że kiedy wojska sowieckie wyjechały z Polski w 1993 r. zostawiły u nas iluś agentów, to jest jasna rzecz dla każdego, kto trzeźwo myśli. My się tych złogów postkomunistycznych pozbywamy rok po roku. To, że dzisiaj w ciągu czterech lat polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim jest wielką zasługą pana ministra i chciałem mu za to raz jeszcze gorąco podziękować – powiedział szef rządu.

Morawiecki zapewniał również, że wszystkie służby, w tym Agencja Wywiadu, ABW, CBA mają jego „pełne zaufanie”.

źródło:
Zobacz więcej