RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia”

Mam dla funkcjonariuszy zawsze ten sam przekaz – złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia – powiedział w Sejmie minister koordynator służb specjalnych oraz spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński podczas debaty nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec niego.

Minister Kamiński: Wniosek o odwołanie mnie przyjmuję ze spokojem

Wniosek o odwołanie mnie przyjmuję ze spokojem – powiedział szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Zapewnił, że do...

zobacz więcej

– Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec mnie jako koordynatora służb specjalnych przyjmuję z pełnym spokojem. Funkcję tę pełnię od czterech lat, a od ponad pół roku pełnię dodatkowo funkcję ministra spraw wewnętrznych; jestem członkiem rządu odpowiedzialnym za bezpieczeństwo państwa polskiego i jego obywateli. Powierzone mi funkcje wykonuję, mając zawsze w pamięci, że obowiązki, które realizuję, dotyczą wszystkich obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych – powiedział Kamiński podczas nocnej sejmowej debaty.

Jak podkreślił, korupcja prawie zawsze dotyczy ludzi wpływowych - polityków, urzędników, menadżerów.

– Ludzie ci, kiedy zostanie przez CBA ujawniona ich korupcyjna działalność, niemal zawsze stosują tę samą metodę obrony: obrona przez atak, przez skrajne upolitycznienie sprawy – mówił.

– Jeśli łapówkarz jest z opozycji, to oczywiście mamy do czynienia z brutalnym działaniem policji politycznej skierowanym przeciwko oponentom władzy, a jeśli łapówkarz jest z obozu rządzącego, to mamy do czynienia z brutalną walką buldogów pod dywanem, amoralną, frakcyjną, świadczącą o upadku państwa – wskazał.

Głosowanie ws. min. Kamińskiego. Konfederacja razem z KO, PSL-Kukiz'15 i Lewicą za odwołaniem

Sejm odrzucił w piątek rano wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego....

zobacz więcej

Kamiński podkreślił, że „sugerowanie, iż CBA walcząc z korupcją widzi tylko jedną stronę sceny politycznej jest po prostu kłamstwem”.

– Wśród osób, które w wyniku działań tej służby usłyszeli zarzuty są byli i obecni parlamentarzyści zarówno związani z opozycją, jak i z obozem rządzącym. Jest senator Stanisław G. i senator Stanisław K., jest poseł Stefan N. i poseł Mariusz Antoni K. Te same zasady dotyczą władz spółek Skarbu Państwa, samorządowców i urzędników państwowych – mówił.

– Jako koordynator służb specjalnych i były szef CBA mam dla funkcjonariuszy tej służby zawsze ten sam przekaz: złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia – podkreślił Kamiński.

Dodał, że kiedy w 2015 r. przejmował nadzór nad polskimi służbami specjalnymi „w ich szeregach było jeszcze 500 funkcjonariuszy SB”. – Dziś nie ma żadnego. W ten nie tylko symboliczny sposób ostatecznie zerwaliśmy więź polskich służb specjalnych z komunistyczną bezpieką – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej